Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Novém Poli v Karviné najdou práci další desítky lidí

  • Karviná,

Už brzy najdou na Novém Poli v Karviné zaměstnání další desítky lidí. Město totiž na svém posledním zastupitelstvu schválilo prodej dvou hal novému investorovi, českému výrobci osvětlovací techniky z Valašského Meziříčí.

V karvinské průmyslové zóně Nové Pole se už brzy usídlí velká česká firma z Valašského Meziříčí zabývající se výrobou osvětlení pro velké projekce a koncertní nebo divadelní produkce. Město firmě prodalo dvě tamní haly.

Tomáš Hanzel, primátor Karviné: “ Vzniknou tady nová pracovní místa, která budou lépe honorována než je průměr na průmyslové zóně, což je pro nás dobrá zpráva.”

V Karviné chce firma vybudovat provoz pro finální montáž výrobků.

Kateřina Galusová, personalistka: “V první fázi, v případě, že tady rozjedeme výrobu, tak bychom rádi nabrali asi čtyřicet zaměstnanců, s tím, že skladba těch profesí by byla elektromechanik, mechanik-zámečník a pravděpodobně skladník, protože bude potřeba mít tady i nějaké sklady.”

Na karvinském Novém Poli je dnes 7 stabilních zaměstnavatelů a pracuje tam více než 2100 lidí. Kdy konkrétně se začne s náborem nových zaměstnanců a odkdy začne nový investor výrobu bude jasné až po podpisu smlouvy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy