Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zástupci kraje se sešli s podnikateli na Karvinsku

  • Karviná,

Vedení Moravskoslezského kraje chce ještě více podporovat malé a střední podnikatele. Věří, že i oni mohou přispět k ještě lepšímu životu obyvatel, čistšímu ovzduší nebo i bohatšímu kulturnímu životu. K tomu slouží nejen nejrůznější projekty, ale i společné diskuze, ta poslední se konala s podnikateli na Karvinsku.

Nejen velké průmyslové firmy, ale i malí a střední podnikatelé mohou přispět k lepšímu životnímu prostředí, bohatší kultuře a celkovému zlepšení života obyvatel v kraji. Hejtman kraje se proto pravidelně setkává s podnikateli, aby je seznámil nejen s plány a dotačními programy, ale aby se i diskutovalo.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: “Abychom si mohli vyměňovat zkušenosti, co od nás ti podnikatelé potřebují, co my jim můžeme nabídnut, protože máme dotační programy na podporu podnikání.”

O nových možnostech se přijel do Karviné informovat i Zdeněk Wilczek, který dvacet let podniká na českém trhu v oblasti monitoringu vozidel. Poslední rok a půl se jeho firma zabývá i elektromobilitou.

Zdeněk Wilczek, jednatel společnosti: “Už nám pomohl kraj v tom, že nám pomohl s vybudováním rychlonabíjecí stanice v Karviné, teď chceme vybudovat přístřešek fotovoltaický pro nabíjecí stanice. No nejvíc by pomohl asi občanům, kdyby začal více podporovat stát i kraj obyčejné občany, aby si mohli koupit za rozumné peníze elektromobil.”

Důležitá je podle hejtmana i podpora mladých vzdělaných lidí, absolventů středních a vysokých škol, kteří by chtěli začít podnikat. Pomoc jim nabízí Moravskoslezské inovační centrum, které vzniklo začátkem července.

Nahlásit chybu


K tématu