Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Terénní Kontakt Karviná vyhledává stále více lidí

  • Karviná,

Stále častěji se lidé v Karviné obracejí na terénní sociální pracovníky programu Kontakt Karviná. Většinou potřebují najít řešení v oblasti bydlení nebo správnou cestu vedoucí k k jejich oddlužení. Pozitivní je, že se z problémů daří díky aktivní spolupráci lidem dostat.

11. rokem funguje v Karviné terénní program Kontakt Slezské Diakonie. Za tu dobu se dostal do podvědomí lidí a je vyhledávanou službou zejména v oblasti problémů s bydlením nebo dluhy - jde například o nastavení splátkových kalendářů.

Jana Musiolková, terénní sociální pracovnice: “Za rok 2016 jsme poskytli službu 174 uživatelům, dochází k nárůstu. Je to způsobeno tím, že v této lokalitě působíme 11. rok, povědomí se o naší službě zvedlo.”

Sociální pracovníci už pomohli vyřešit životní situaci desítkám rodin i jednotlivců. Například paní Ivaně, která ještě loni žila se třemi dětmi na ubytovně Předvoj.

paní Ivana, klientka Kontaktu Karviná: “Já jsem byla na podnájmu, mě vyhodili, tak jsem na ubytovně. Není to tady špatné, ale není to moc vyhovující pro ty děti. Lepší ve svém, že.”

Ve svém už díky aktivní spolupráci s pracovníky Kontaktu bydlí.

Vít Goryl, terénní sociální pracovník: “V bytě bydlí samostatně, v pořádku bez dluhů na nájmech, energii, je takovým ideálním uživatelem. Ta spolupráce pokračuje dál bez problémů, v otázce toho bydlení je pro nás příklad dobré praxe.”

Na pracovníky Kontaktu se mohou lidé obrátit přímo na ubytovně Předvoj nebo v kanceláři na ulici Gustava Morcinka. Informace o službě najdou zájemci také na webu Slezské diakonie.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail