Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné platí: Kde není žalobce, není ani soudce

  • Karviná,

V pondělí jsme Vás informovali o porušování zákona během parkování před Nákupním parkem v Karviné. Právo sankcionovat řidiče má v tomto případě ale majitel pozemku, který je vůči zákazníkům vstřícný a kontroluje jen namátkově dlouhodobě stojící vozidla. Botičku za neumístění parkovacích hodin tady od strážníků nedostanete.

V Karviné je několik parkovišť označených dopravní značkou přikazující řidiči umístit na viditelném místě parkovací hodiny ze začátkem doby stání. Parkovat na takovém místě ale lze jen po omezenou dobu.

„Dodržování této dopravní značky strážníci kontrolují na všech veřejných parkovištích v našem městě a v případě, že zjistí nedodržení dikce dopravní značky, pak se řidiči vystavují možnému postihu,“ řekl zástupce ředitele MP Karviná Václav Ožana.

Botičku ale řidiči nedostanou na soukromém parkovišti a to i přesto, že je označeno stejnou dopravní značkou.

„Soukromý vlastník takovéhoto pozemku, který slouží k parkování na dobu omezenou může vymáhat dodržování doby parkování sám,“ upřesnil Václav Ožana.

A to je případ Zóny před Nákupním parkem Karviná. Tady vlastník nechal instalovat značku omezující dobu stání, aby zabránil dlouhodobému parkování. Namátkově toto kontroluje.

„My tam máme domovního technika toho objektu, který je tam každý den. Když zjistí, že nějaké auto tam stojí už několikátý den na tom samém místě, pak to nahlašuje mně a já to pak mohu řešit s policií,“ řekl Facility Manager Radim Řimsa.

„V případě, že nás majitel pozemku vyzve k řešení přestupkového jednání, vyšleme na místo hlídku. Ta v případě, že na místě zjistí řidiče, vyřeší věc na místě v příkazním řízení. V opačném případě oznámíme věc správnímu orgánu,“ vysvětli policista DI PČR Karviná Martin Dyszkiewicz.

Jak jsme ale zjistili, majitel pozemku zatím žádný podnět k řešení nevznesl a Magistrát města Karviné tak žádný přestupek související s porušením dopravní značky na tomto parkovišti neřešil.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail