Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budoucí maminky navštívily porodnické oddělení

  • Karviná,

Budoucí rodičky na Karvinsku měly možnost navštívit gynekologicko-porodnické oddělení karvinské nemocnice, která má své pracoviště také v Orlové. Podívaly se, s jakým vybavením mohou při porodu počítat, jak porod probíhá a také se dozvěděly cenné rady od odborníků.

Den otevřených dveří připravila Karvinská nemocnice s poliklinikou na oddělení gynekologicko-porodnickém. Na tuto akci se sjely budoucí rodičky s širokého okolí, právě s touto nemocnicí totiž valná většina z nich počítá pro svůj porod.

"Jsme rádi, že přišlo tolik budoucích maminek. Povídáme si tady s nimi, je to formou dialogu a nepovídáme si jen s nimi, ale také s jejich maminkami, budoucími babičkami a tatínky, prostě se všemi. K dispozici jsem jim já jako lékařka, tak také porodní asistentky, také tady mají své místo novorozenecké sestřičky, dokonce tady máme i sestřičky z anesteziologického oddělení, které maminkám vysvětlují, jak mají postupovat, kdyby se jim potom doma něco s miminkem stalo," přibližuje akci lékařka Klára Jandzíková.

Zájemci si mohli projít prostory gynekologicko-porodnického oddělení a dozvědět se jak funguje a co maminkám i jejich doprovodu nabízí. Exkurze na oddělení, které jinak bez omezení fungovalo, probíhaly ve skupinkách, které se střídaly v řadě za sebou.

"Oddělení prošlo celkovou rekonstrukcí, takže můžeme maminkám nabídnout kvalitní vybavení a také prostředí, které zařídí intimitu k tomu, aby vše probíhalo komfortně a pokud možno bez komplikací," říká Klára Jandzíková.

Kromě samotného oddělení se pak mohli návštěvníci podívat v jakých pokojích je možno strávit první dny po porodu. Kromě běžných pokojů nemocnice samozřejmě poskytuje i místnosti s nadstandartním vybavením, kde může pobývat maminka sama popřípadě se svým doprovodem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail