Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský soud propustil podmínečně vraha Ďurička

  • Karviná,

Odsouzený vrah Bohumír Ďuričko bude brzy na svobodě. Karvinský soud vyhověl jeho žádosti o propuštění po odpykání dvou třetin z trestu za vraždu provozovatele Matějské pouti Václava Kočky mladšího. Ďuričko ale nesmí pít alkohol a nosit zbraň.

Po zuby ozbrojená eskorta přivedla v poutech v pondělí dopoledne před senát Okresního soudu v Karviné Bohumíra Ďurička. Byl odsouzen ke 12 rokům a šesti měsícům vězení za vraždu Václava Kočky mladšího. V roce 2008 se pohádali kvůli tomu, kdo má u sebe více peněz a skončilo to smrtícími výstřely z pistole. Ďuričko měl být ve vězení do roku 2021. Po dvou třetinách trestu ale usoudil, že už je napravený a požádal o prominutí zbytku trestu. Soud mu vyhověl. Klíčové byly posudky oboru psychiatrie a psychologie.

Michaela Mrowetz Bartáková, psycholožka: “Posudky jsou téměř totožné se všemi znaleckými posudky, které byly v průběhu času na pana odsouzeného vypracovány. Pan Ďuričko projevuje velmi velký náhled stran důsledků jeho chování. Ovšem je diskutabilní, zda je tento náhled plně prožitý. To vyhodnotí jeho další život a chování.”

Podle znalkyně už pobyt ve vězení nebude mít na Ďurička další pozitivní vliv. Na svobodě se ale musí vyvarovat alkoholu a také nesmí mít zbraň. Propuštění je tím podmíněno na 7 let. Kdykoliv může být v jejich průběhu kontrolován. Ďuričko v závěrečné řeči se slzami v očích řekl, že každý den prosí o odpuštění, ale nemá jak přesvědčit rodinu Kočkových o upřímné lítosti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy