Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné vylepšují a rozšiřují kamerový systém

  • Karviná,

Karvinský městský kamerový dohlížecí systém prochází v tomto období velkou změnou. Technologicky se vylepšuje a také rozšiřuje. Po městě přibyla místa, na která strážníci mohou nově dohlížet.

Zajišťovat klid a pořádek, zabraňovat vandalismu, přestupkům nebo trestným činům na všech místech ve městě ve stejný čas není v silách žádné městské policie. Užitečným služebníkem jsou proto kamerové body rozmístěné na strategických místech tak, aby byly strážníkům a policistům nápomocny. V Karviné celý městský kamerový dohlížecí systém právě technologicky vylepšují a také rozšiřují.

Václav Ožana, MP Karviná: “Podle toho, jak jejich potřebnost byla vyhodnocena PČR a MP Karviná.”

Nově jsou kamery umístěny například na budově radnice nebo u zastávek úřadu práce, snímají i dětský koutek nebo přibyly i na kovonském mostě.

Měnilo se i původních třicet kamer po celém městě. Vyměněna je také celá síť spojů pro kamery, čímž se zlepšil kvalita přenosu signálu. Kamery snímají scénu kolem sebe v úhlu 180 a 360 stupňů.

Petr Osif, specialista bezpečnosti oddělení informačních služeb odboru organizačního MMK

“Tyto kamery mají nové funkcionality, umí odečítat registrační značky vozidel. Infračervený přísvit je samozřejmostí, ale jsou tam vylepšení stability obrazu.”

Se záznamem nebo s fotografiemi z kamerového systému bude samostatně pracovat i policisté, kteří k tomuto účelu mají zřízené samostatné dohledové pracoviště.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail