Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná má svůj Senior Point

  • Karviná,

V Karviné začal fungovat Senior Point. Jde o šesté míst v našem kraji, kam si mohou senioři přijít například pro právní radu a pomoc. Zástupci kraje a města ho otevřeli v budově Městského klubu seniorů v Karviné-Ráji.

Karviná má nově Senior point. Slavnostně ho zprovoznili zástupci vedení kraje a města a také obecně prospěšné společnosti Společně v budově městského klubu seniorů V Aleji.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK: “Senior Point poskytuje informace právní, ale taktéž o tom, jaké možnosti služeb sociálních můžou v rámci MSK senioři využívat. V rámci Senior Pointu taktéž budou moci získat senior pasy, tzv Slevenky, které funguj v rámci celé ČR.”

V rámci Senior Pointu bude kraj ve spolupráci s hasičských záchranným sborem vydávat seniorům i požární hlásiče. Vedení Karviné rozhodnutí kraje vybudovat Senior Point právě tady, vítá.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora: “Mají senioři konečně své místo, kde můžou přijít zeptat na cokoliv, mohou jim zaměstnanci pomoci vyplnit nějaký tiskopis nebo poskytnut i právní radu.”

Karvinský Senior Point je šestým v Moravskoslezském kraji , po Ostravě, Bruntále, Frýdku-Místku, Kopřivnici a Opavě. Fungovat bude každý čtvrtek od 8 do 16:30..

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy