Reklama

Studenti karvinského gymnázia tráví čas se seniory

  • 28. listopadu 2017,
  • 9:31,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Studenti karvinského gymnázia pravidelně dochází za seniory z Nového domova, aby jim zpříjemnili čas. Povídají si s nimi, hrají hry anebo společně tvoří. Jejich poslední návštěva byla spojená s výrobou vánoční dekorace.

Reklama

Studenti a studentky Primy a Sekundy karvinského gymnázia tráví smysluplně čas se seniory z Nového domova. Teď, pár týdnů před Vánoci se pustili do tvorby vánočních přání.

Monika Brzá, zástupkyně ředitele: “Chceme dokázat, že nejsme jen ta facebooková generace, která neumí komunikovat, děti umí, učí se a já myslím, že chodí rády.”

Aneta Gilová, studentka: “My pracujeme na přáníčcích ve tvaru stromečku, aby to udělalo lidem radost. To se hodně stříhá, různé ozdoby, používají se i pastelky a fixy.”

Rozálie Tancerová, obyvatelka Nového domova: “Jde jim to, jsou šikovné. A vy jste něco takové dělala? Všechno jsem dělala, vyšívala, vystřihovala, všechno, ale za mlada.”

Eliška Ševečková, obyvatelka Nového domova: “Jsou šikovné, opravdu, jestli jim to jde i ve škole tak, tak ať jsou rády.”

Gymnázium návštěvy seniorů organizuje od minulého školního roku v rámci projektu Easmus + vždy jedenkrát za měsíc.
EXCON, a.s.
Karviná
od 19 000 Kč

Detail

Radim Dobrovolný
Karviná
od 98 Kč

Detail

Střední odborné učiliště DAKOL, s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu