Studenti karvinského gymnázia tráví čas se seniory

  • 28. listopadu 2017,
  • 9:31,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Studenti karvinského gymnázia pravidelně dochází za seniory z Nového domova, aby jim zpříjemnili čas. Povídají si s nimi, hrají hry anebo společně tvoří. Jejich poslední návštěva byla spojená s výrobou vánoční dekorace.

Reklama

Studenti a studentky Primy a Sekundy karvinského gymnázia tráví smysluplně čas se seniory z Nového domova. Teď, pár týdnů před Vánoci se pustili do tvorby vánočních přání.

Monika Brzá, zástupkyně ředitele: “Chceme dokázat, že nejsme jen ta facebooková generace, která neumí komunikovat, děti umí, učí se a já myslím, že chodí rády.”

Aneta Gilová, studentka: “My pracujeme na přáníčcích ve tvaru stromečku, aby to udělalo lidem radost. To se hodně stříhá, různé ozdoby, používají se i pastelky a fixy.”

Rozálie Tancerová, obyvatelka Nového domova: “Jde jim to, jsou šikovné. A vy jste něco takové dělala? Všechno jsem dělala, vyšívala, vystřihovala, všechno, ale za mlada.”

Eliška Ševečková, obyvatelka Nového domova: “Jsou šikovné, opravdu, jestli jim to jde i ve škole tak, tak ať jsou rády.”

Gymnázium návštěvy seniorů organizuje od minulého školního roku v rámci projektu Easmus + vždy jedenkrát za měsíc.
Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 32 014 Kč do 100 303 Kč

Detail

Petr Smetana
Karviná
od 13 400 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 27 384 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

ŽIVOT BEZ BARIÉR

Více PR článků
Zavřít reklamu