Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítr poškodil v Karviné sportovní nafukovací halu

  • Karviná,

Silný vítr, který dva dny potrápil Moravskoslezský kraj, poničil i jednu z nafukovacích sportovních hal u karvinské Základní školy Dělnické. Během středečního dopoledne ji specializovaná firma opět opravila, nápomocni byli i studenti střední průmyslové školy.

Spodní část PVC vrsty jedné ze tří nafukovacích přetlakových hal - největší tenisové- nacházející se v areálu Základní školy Dělnická, poškodil silný vítr v pondělí večer.

Jan Kodenko, zástupce ředitele: “Zaregistrovali jsme zprávu v 11 hodin, vrátili jsme zpátky naše techniky, kteří zajistil halu tak, aby nedošlo k dalším škodám.”

Servisní technici z pardubické firmy se do opravy pustili hned ve středu ráno. Nápomocni jim byli studenti karvinské střední průmyslové školy.

Jan Kodenko, zástupce ředitele: “My musíme především sundat ta lana a tam je jejich pomoc dost významná.”

Vladimír Hašek, technik servisní firmy: “Musí se zavařit díry, sundat síť, natahat ty bubliny, aby to mělo tepelnou izolaci a pak se to nafoukne.”

Nafukovací přetlaková hala se nafukuje pomocí stroje - dmychadla.

Vladimír Hašek, technik servisní firmy: “Ta plachta je pod tím rámem přitlačená k zemi, aby nedocházelo k úniku toho vzduchu, nafukuje to stroj dmychadlo, který to nafoukne na provozní hodnotu 150 pascalů.”

V době, kdy vichřice halu poškodila, se v ní nikdo nenacházel. A i v případě, že by tam byli sportovci, nebyli by ohroženi na životě, hala se totiž vyfukuje velmi pomalu a všichni by se stihli dostat do bezpečí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy