Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští badmintonisté si nechali požehnat rakety

  • Karviná,

Karvinský farář Przemysl Traczyk vyslyšel přání badmintonistů a přijel jim svěcenou vodou požehnat jejich rakety. Zároveň je ujistil, že se jejich výkony ve hře zlepší o sto procent a více. Ne všichni badmintonisté tomu však uvěřili.

Téměř padesát badmintonistů se sešlo na kurtech karvinské haly STaRS při závěrečném kole Vejnet Kabal ligy. Před samotným turnajem je na žádost pořadatelů navštívil s krátkou liturgií místní farář, aby požehnal nejen samotným sportovcům, ale i jejich náčiní, v tomto případě raketám.

Przemysl Traczyk, farář: “Nestává se to často, ale je to možné, protože církev žehná lidem a jejich záležitostem vždy, když o to požádají.”

Ne všichni si ale svou raketu nechali požehnat. A i ti, kteří to udělali, to brali většinou spíše s úsměvem než s vírou, že jim tento obřad pomůže ve hře.

anketa, badmintonisté: “Stát se asi nestane nic.” “Já v to doufám, že to pomůže vylepšit ty naše výkony.” “Já jsem tak slabý, že tu nepomůže nic.”

Pravidelně a nejstandardněji se žehnají různé pracovní zařízení nebo domácnosti, byty a domy. Velmi často žádají lidé také o požehnání dopravních prostředků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy