Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští badmintonisté si nechali požehnat rakety

  • Karviná,

Karvinský farář Przemysl Traczyk vyslyšel přání badmintonistů a přijel jim svěcenou vodou požehnat jejich rakety. Zároveň je ujistil, že se jejich výkony ve hře zlepší o sto procent a více. Ne všichni badmintonisté tomu však uvěřili.

Téměř padesát badmintonistů se sešlo na kurtech karvinské haly STaRS při závěrečném kole Vejnet Kabal ligy. Před samotným turnajem je na žádost pořadatelů navštívil s krátkou liturgií místní farář, aby požehnal nejen samotným sportovcům, ale i jejich náčiní, v tomto případě raketám.

Przemysl Traczyk, farář: “Nestává se to často, ale je to možné, protože církev žehná lidem a jejich záležitostem vždy, když o to požádají.”

Ne všichni si ale svou raketu nechali požehnat. A i ti, kteří to udělali, to brali většinou spíše s úsměvem než s vírou, že jim tento obřad pomůže ve hře.

anketa, badmintonisté: “Stát se asi nestane nic.” “Já v to doufám, že to pomůže vylepšit ty naše výkony.” “Já jsem tak slabý, že tu nepomůže nic.”

Pravidelně a nejstandardněji se žehnají různé pracovní zařízení nebo domácnosti, byty a domy. Velmi často žádají lidé také o požehnání dopravních prostředků.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail