Reklama

Počítačové kurzy senioři v Karviné vítají

  • 11:26,
  • Karviná ,

Karvinský odbor sociální už podruhé zorganizoval pro seniory z místních městských klubů počítačový kurz. Během deseti lekcí se všichni naučili vše, co dnes už běžně patří k životu, posílat emaily, vyhledávat informace nebo ukládat fotografie.

Stáhnout video
Reklama

Už podruhé mohli senioři z karvinských městských klubů absolvovat základní kurz práce s počítačem. Lekce pro ně zorganizoval ve spolupráci s knihovnou odbor sociální magistrátu města.

Martina Smužová, vedoucí odboru sociálního MMK: “Letos se tohoto školení zúčastnilo 19 seniorů, kteří se zdokonalovali v počítači, podle jejich zpětné vazby vypadá, že se nám to podařilo a malými krůčky se nám posouvají v té své zdatnosti být v počítačích dobrý.”

anketa, účastníci kurzu: “Já jsem úplný začátečník, viděla jsem počítač z ponorky a naučila jsem se. Mám tablet, jedu na tabletu teď doma a jsem ráda, že jsem se něco naučila.” “Co už umíte s počítačem? Na internetu mail poslat, vybrat mail, do googlu nebo na mapy, co člověk potřebuje.”

Senioři se vše stihli naučit během deseti lekcí.

Kateřin Czyžová,knihovnice: “Se naučili základy práce ve wordu, excelu, powerpointu, naučili se pracovat s internetem, tudíž vyhledávat informace, založit si email, využívat ho, posílat obrázky, texty a mezi sebou si dopisovat.”

O výuku práce s počítačem je mezi seniory stále zájem, je tedy pravděpodobné, že další možnost naučit se s ním pracovat, dostanou i v příštím roce.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

SPORTOVNÍ CENTRUM ORLOVÁ s.r.o.
Karviná
od 16 300 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu