Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Počítačové kurzy senioři v Karviné vítají

  • Karviná,

Karvinský odbor sociální už podruhé zorganizoval pro seniory z místních městských klubů počítačový kurz. Během deseti lekcí se všichni naučili vše, co dnes už běžně patří k životu, posílat emaily, vyhledávat informace nebo ukládat fotografie.

Už podruhé mohli senioři z karvinských městských klubů absolvovat základní kurz práce s počítačem. Lekce pro ně zorganizoval ve spolupráci s knihovnou odbor sociální magistrátu města.

Martina Smužová, vedoucí odboru sociálního MMK: “Letos se tohoto školení zúčastnilo 19 seniorů, kteří se zdokonalovali v počítači, podle jejich zpětné vazby vypadá, že se nám to podařilo a malými krůčky se nám posouvají v té své zdatnosti být v počítačích dobrý.”

anketa, účastníci kurzu: “Já jsem úplný začátečník, viděla jsem počítač z ponorky a naučila jsem se. Mám tablet, jedu na tabletu teď doma a jsem ráda, že jsem se něco naučila.” “Co už umíte s počítačem? Na internetu mail poslat, vybrat mail, do googlu nebo na mapy, co člověk potřebuje.”

Senioři se vše stihli naučit během deseti lekcí.

Kateřin Czyžová,knihovnice: “Se naučili základy práce ve wordu, excelu, powerpointu, naučili se pracovat s internetem, tudíž vyhledávat informace, založit si email, využívat ho, posílat obrázky, texty a mezi sebou si dopisovat.”

O výuku práce s počítačem je mezi seniory stále zájem, je tedy pravděpodobné, že další možnost naučit se s ním pracovat, dostanou i v příštím roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy