Počítačové kurzy senioři v Karviné vítají

  • 11:26,
  • Karviná,

Karvinský odbor sociální už podruhé zorganizoval pro seniory z místních městských klubů počítačový kurz. Během deseti lekcí se všichni naučili vše, co dnes už běžně patří k životu, posílat emaily, vyhledávat informace nebo ukládat fotografie.

Už podruhé mohli senioři z karvinských městských klubů absolvovat základní kurz práce s počítačem. Lekce pro ně zorganizoval ve spolupráci s knihovnou odbor sociální magistrátu města.

Martina Smužová, vedoucí odboru sociálního MMK: “Letos se tohoto školení zúčastnilo 19 seniorů, kteří se zdokonalovali v počítači, podle jejich zpětné vazby vypadá, že se nám to podařilo a malými krůčky se nám posouvají v té své zdatnosti být v počítačích dobrý.”

anketa, účastníci kurzu: “Já jsem úplný začátečník, viděla jsem počítač z ponorky a naučila jsem se. Mám tablet, jedu na tabletu teď doma a jsem ráda, že jsem se něco naučila.” “Co už umíte s počítačem? Na internetu mail poslat, vybrat mail, do googlu nebo na mapy, co člověk potřebuje.”

Senioři se vše stihli naučit během deseti lekcí.

Kateřin Czyžová,knihovnice: “Se naučili základy práce ve wordu, excelu, powerpointu, naučili se pracovat s internetem, tudíž vyhledávat informace, založit si email, využívat ho, posílat obrázky, texty a mezi sebou si dopisovat.”

O výuku práce s počítačem je mezi seniory stále zájem, je tedy pravděpodobné, že další možnost naučit se s ním pracovat, dostanou i v příštím roce.
Gospelové Vánoce v Orlové

Dnes 17:00 - 3:31
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

Zítra 18:00 - 14.12. 3:31
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků