Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Povodí Odry darovalo kapry dětem z dětského domova

  • Karviná,

Zástupci státního podniku Povodí Odry udělali radost dětem z karvinského Dětského domova Srdce. Pár dní před Štědrým večerem jim přivezli živé vánoční kapry. Poprvé tak mohly ryby vidět ještě před tím, než se jim dostaly na stůl.

Deset krásných a pořádně rostlých živých vánočních kaprů vážících kolem čtyř kil přivezli zástupci Povodí Odry pár dní před Štědrým dnem do karvinského Dětského domova Srdce

Jiří Pagáč, generální ředitel státního podniku Povodí Odry: “Kapříci pocházejí z našeho rybného hospodářství, které provozuje náš státní podnik Povodí Odry a konkrétně byly vyloveny z Petrova rybníka u Krnova. Pak byly na našich sádkách a pak byly dovezeny sem.”

Milan Harant, ředitel Dětského domova Srdce Karviná: “Ty děti budou mít z toho obrovskou radost, protože přeci jen živý kapr, když tam plave, tak je to něco jiného než porcovaný na stole, takže oni si to určitě užijí.”

Děti si užily už jen samotnu prohlídku kaprů a asistovaly i při jejich pouštění z přenosné kádě do připravených velkých umyvadel.

Karolínka, Dětský domov Srdce: “Já jsem toto ještě nezažila a jsou úplně krásní.”

Vedení dětského domova Srdce takový dar vítá už jen proto, že děti se učí samy o sebe starat.

Milan Harant, ředitel Dětského domova Srdce Karviná: “Si samy vaří, smaží, pečou, teď i ti malí si mohou nasmažit svoje kapry a budou vidět, jak to vypadá.”

Eva, Dětský domov Srdce: “Jsem ráda, že máme kapříky a že si je můžeme usmažit.”

Povodí Odry tento živý vánoční dárek darovalo dětskému domovu poprvé, rozhodně ne ale naposledy. Pravidelně vždy před Štědrým dnem chce postupně obdarovávat další dětské domovy v kraji.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

Dnes
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

Zítra
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků