Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné začaly oslavy k 750. výročí založení města

  • Karviná,

Karvinou letos čekají celoroční oslavy k 750. výročí založení města. Odstartovaly hned první den nového roku a to Novoročním koncertem dechového orchestru Májovák a také velkolepým ohňostrojem za fryštátským zámkem.

Skladby Antonína Dvořáka, Samuela Haza nebo díla zpívaná vynikající sólistkou Lianou Sass zazněly na koncertě světoznámého dechového orchestru Májovák, který si letos připomíná 110. výročí svého vzniku. Koncert byl o to významnější, že otevřel letošní oslavy k 750.výročí města.

Tomáš Hanzel, primátor města: “Jsou to krásná výročí, já si myslím, že stojí za to, si je připomenout, město Karviná bude o celý rok pořádat spoustu akcí a já věřím, že si to všichni užijí.”

Samotný dechový orchestr Májovák bude tedy letos oslavovat hned dvě výročí najednou,

Petr Ženč, předseda správní rady Májováku: “Těch akcí je celá spousta, jen namátkou, 8. května velký koncert v Domě kultury města Ostravy k našemu výročí a potom 8. června je to velký koncert v rámci Dnů Karviné na Masarykově náměstí, kdy připravujeme velký muzikálový program se čtyřmi držiteli cen Thálie v oboru muzikál.”

Po novoročním koncertě následoval ještě velký ohňostroj v zámeckém parku, který si nenechaly ujít tisíce lidí. Ten také symbolicky zahájil letošní oslavy výročí města.
TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků