Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská škola je v karanténě kvůli žloutence

  • Karviná,

Karvinská Základní škola Družby je v karanténním režimu kvůli výskytu žloutenky typu A, které se říká nemoc špinavých rukou. Žloutenkou onemocnělo pět lidí z jedné rodiny, z toho tři děti navštěvovaly právě zmíněnou základní školu.

Žloutenkou typu A onemocnělo v Karviné pět lidí, z toho tři sourozenci navštěvující 1. 3. a 7. třídu Základní škol Družby v Karviné-Novém Městě. Momentálně leží na infekčním oddělení.

Lenka Pětvaldská, vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice: “Je to žloutenka typu A, která se přenáší fekálně-orální cestou, říká se ji lidově nemoc špinavých rukou. Dvě onemocnění probíhala pod typickými klinickými obrazem a tři onemocnění byla vyhledána aktivně.”

Jde o rodinu, která se sem v listopadu přistěhovala ze Slovenska. Kvůli ní je teď škola, kam děti chodily, až do 5.února v karanténním režimu.

Andrzej Szyja, ředitel školy: “ Včera přišlo rozhodnutí hygieny o povinném přeočkování dětí, které přišly s nákazou do styku.”

Přeočkování u praktických lékařů se týká 266 dětí. Kromě toho škola dodržuje přísný zvýšený režim.

Andrzej Szyja, ředitel školy: “Zvýšená hygiena na sociálních zařízeních u všech umyvadel na škole, kromě mýdla a jednorázových ručníků nebo vysoušeče rukou máme ještě hygienický prostředek s antibakteriálním.účinkem.”

Děti si pravidelně myjí ruce pod dohledem třídních učitelů, karanténní děti chodí v jiném režimu do školní jídelny, která je po nich dezinfikována. Škola také nesmí navštěvovat žádné kulturní akce ani výuku plavání. Opatření potrvá do 5.února.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy