Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská škola je v karanténě kvůli žloutence

  • Karviná,

Karvinská Základní škola Družby je v karanténním režimu kvůli výskytu žloutenky typu A, které se říká nemoc špinavých rukou. Žloutenkou onemocnělo pět lidí z jedné rodiny, z toho tři děti navštěvovaly právě zmíněnou základní školu.

Žloutenkou typu A onemocnělo v Karviné pět lidí, z toho tři sourozenci navštěvující 1. 3. a 7. třídu Základní škol Družby v Karviné-Novém Městě. Momentálně leží na infekčním oddělení.

Lenka Pětvaldská, vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice: “Je to žloutenka typu A, která se přenáší fekálně-orální cestou, říká se ji lidově nemoc špinavých rukou. Dvě onemocnění probíhala pod typickými klinickými obrazem a tři onemocnění byla vyhledána aktivně.”

Jde o rodinu, která se sem v listopadu přistěhovala ze Slovenska. Kvůli ní je teď škola, kam děti chodily, až do 5.února v karanténním režimu.

Andrzej Szyja, ředitel školy: “ Včera přišlo rozhodnutí hygieny o povinném přeočkování dětí, které přišly s nákazou do styku.”

Přeočkování u praktických lékařů se týká 266 dětí. Kromě toho škola dodržuje přísný zvýšený režim.

Andrzej Szyja, ředitel školy: “Zvýšená hygiena na sociálních zařízeních u všech umyvadel na škole, kromě mýdla a jednorázových ručníků nebo vysoušeče rukou máme ještě hygienický prostředek s antibakteriálním.účinkem.”

Děti si pravidelně myjí ruce pod dohledem třídních učitelů, karanténní děti chodí v jiném režimu do školní jídelny, která je po nich dezinfikována. Škola také nesmí navštěvovat žádné kulturní akce ani výuku plavání. Opatření potrvá do 5.února.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků