Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zookoutek v Karviné má nové obyvatele

  • Karviná,

Velké překvapení čekalo o vánočních svátcích na správce karvinského zookoutku, když jako obvykle přišel do obory nakrmit zvěř. Kromě spárkaté zvěře totiž v oboře pobíhalo několik králíků.

Hopskající králíci jsou od prosince novými obyvateli obory zookoutku v karvinském parku Boženy Němcové. Někdo je o vánočních svátcích do obory odložil z neznámého důvodu, zřejmě s vědomím, že se tady budou mít dobře.

Josef Molnár, správce zookoutku, pracovník TS Karviná: “Lidi je tady asi zřejmě hodili. Bylo jich šest a máme jich čtyři, dva už byli zardoušeni. Necháme je tady. Budeme se o ně starat.”

Hlídat je ale pracovníci technických služeb nebudou, králíci se totiž snadno dostanou z obory mezerami v plotě. V oboře je momentálně plno, k 25 kusům spárkaté zvěře jako jsou daňci a jeleni siku, tady přibylo i devět mladých jelenů a laní.

Josef Molnár, správce zookoutku, pracovník TS Karviná: “Nenecháme si všechny, půjdou do jiné obory. Půjde jich pryč tak čtyři, pět.”

V zookoutku také přibylo k páru koz i jedno kůzle a další se brzy narodí. Zookoutek se ale brzy rozroste o další obyvatele.

Emil Dostál, vedoucí TS Karviná: “Chtěli bychom v letošním roce získat kozičku ze ZOO Ostrava a z farnosti v Buchlovicích bychom měli získat pár pávů.”

Správce také upozornil na krmení zvěře kolemjdoucími. Nejvhodnější jsou pro ně jablka nebo mrkev a starší suché pečivo. Občas se totiž stane, že v oboře najde vhozené nevhodné potraviny, jako tlačenku nebo pomeranče.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy