Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala modernizace vlakového nádraží v Karviné

  • Karviná,

Vlakové nádraží v Karviné se dočkalo zasloužené modernizace a to v rámci plánované optimalizace trati Český Těšín - Dětmarovice. Opravovat se budou například nástupiště včetně zastřešení, přibudou i výtahy pro bezbariérový přístup.

Na karvinském vlakovém nádraží se rozběhly práce související s modernizací celé stanice.

Kateřina Šubová, mluvčí Správy železniční dopravní cesty: “Konkrétně se jedná o rekonstrukci ostrovních nástupišť včetně jejich zastřešení. Výška nástupišť bude 550 mm nad temenem kolejnic, pro pohodlný nástup z/do vlaků. V rámci stavby bude v nejnutnějším rozsahu zrekonstruováno i první nástupiště u výpravní budovy. Přístup na nástupiště se zajistí novým podchodem v místě stávajícího podchodu s výtahy. Cestujícím bude sloužit nový informační systém. “

Nutné bude i částečné omezení provozu na trati, to začne 1. března výlukou sudé kolejové skupiny a skončí 16. března.

V průběhu modernizace budou vlaky stanicí stále projíždět i zastavovat. Nebude nutné zajišťovat náhradní autobusovou dopravu. Cestující po změně volali už roky, modernizaci vítají.

anketa, cestující: “Tak určitě, je to tu škaredé, je tu binec.” “pokud bude výtah, bude to výborné.” “Konečně, to už mělo být dávno udělané, nevím, proč to tak pozdě dělají.”

Rekonstrukce karvinské výpravní budovy je součástí stavby "Optimalizace trati Český Těšín - Dětmarovice", která začala v srpnu loňského roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyEKOMVO s.r.o. - Orlová
Orlová
od 29 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Bohumín terminál, a.s. - pracoviště
Bohumín
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail