Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci kontrolovali nádraží a ubytovnu

  • Karviná,

Karvinská městská policie uskutečnila jednu ze svých běžných větších kontrol. Zaměřila se na lokalitu hlavního vlakového nádraží, bezdomovce, hledané osoby a také na blízkou ubytovnu. Práci strážníků v terénu sledoval i nový primátor města, v jehož kompetenci přibyla právě městská policie.

Vlakové nádraží v Karviné a také ubytovnu Mašinku nacházející se přímo v objektu nádraží zkontrolovali důkladně karvinští strážníci ve čtvrtek odpoledne.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Je to běžná kontrolní akce, my ji říkáme pracovně Tajfun, je to každodenní kontrola, kdy přeskupíme veškeré síly a prostředky do míst, které nás zajímají.”

Nedobrou vizitkou města je právě ubytovna Mašinka, která je součástí budovy vlakového nádraží, jehož majitelem je Správa železniční a dopravní cesty.

Jan Wolf, primátor Karviné: “ Je to katastrofa, nedokážu si představit, že stát může mít takový objekt.”

Primátor ihned zaslal Správě železniční a dopravní cesty fotodokumentaci stavu ubytovny a bude trvat na vyjednání zrušení ubytovny v co nejkratší době.

Jan Wolf, primátor Karviné: “.V případě, že se nám to nepodaří, tak máme připravenou variantu, která bude v pondělí na radě města na stole a to je to, že tady bude vyhlášena bezdoplatková zóna.”

Bezdoplatkovým zónam, o tom, co znamenají a jak fungují v praxi, se budeme věnovat zvlášť v úterním Karvinském expresu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy