Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konal 24hodinový plavecký maraton

  • Karviná,

V Karviné se o víkendu uskutečnila velká plavecká výzva. Poprvé v historii si každý mohl změřit své síly ve 24hodinovém maratonu. Odvahu nakonec našlo 24 plavců, kteří si chtěli vyzkoušet svou výdrž a týmovou hru.

Krytý bazén v Karné zažil jednu velmi netradiční soutěž. Poprvé v historii se tady uskutečnil 24hodinový maraton v plavání. Do soutěže se s chutí zapojilo hned 24 plavců. Soutěžili po šesti ve čtyřech týmech.

Lumír Hlaváč, organizátor, vedoucí týmu triatlonistů SK Fuga: “Jeden tým jsou domácí Kosatky, to jsou vlastně plavci, pak druhý tým jsme Fuga, to jsme triatlonisti, takže plaveme ale jako amatérsky a dva týmy, to je veřejnost, co si to jde zkusit, jestli to vydrží.”

Pro mnohé z plavců byl maraton velkou výzvou.

Vladislav Tytko, Kosatky: “Je to pro mě velká výzva, protože já jsem nejvíc plaval v životě 15 minut v kuse, teď mám plavat 24 hodin, tak uvidíme, co to udělá s našimi těly.”

Je deset hodin večer a plavci mají za sebou půl maratonu. Nejlépe je na tom družstvo Kosatek, celkově plavci uplavali 45 kilometrů.

A tady už jsou záběry z poslední půlhodiny 24hodinového maratonu. Plavci se z posledních svých sil snažili ještě naplavat nějaký ten metr. Dohromady všichni plavci uplavali 291 kilometrů 200 metrů. Vítězem byl každý, kdo to vydržel.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků