Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konal 24hodinový plavecký maraton

  • Karviná,

V Karviné se o víkendu uskutečnila velká plavecká výzva. Poprvé v historii si každý mohl změřit své síly ve 24hodinovém maratonu. Odvahu nakonec našlo 24 plavců, kteří si chtěli vyzkoušet svou výdrž a týmovou hru.

Krytý bazén v Karné zažil jednu velmi netradiční soutěž. Poprvé v historii se tady uskutečnil 24hodinový maraton v plavání. Do soutěže se s chutí zapojilo hned 24 plavců. Soutěžili po šesti ve čtyřech týmech.

Lumír Hlaváč, organizátor, vedoucí týmu triatlonistů SK Fuga: “Jeden tým jsou domácí Kosatky, to jsou vlastně plavci, pak druhý tým jsme Fuga, to jsme triatlonisti, takže plaveme ale jako amatérsky a dva týmy, to je veřejnost, co si to jde zkusit, jestli to vydrží.”

Pro mnohé z plavců byl maraton velkou výzvou.

Vladislav Tytko, Kosatky: “Je to pro mě velká výzva, protože já jsem nejvíc plaval v životě 15 minut v kuse, teď mám plavat 24 hodin, tak uvidíme, co to udělá s našimi těly.”

Je deset hodin večer a plavci mají za sebou půl maratonu. Nejlépe je na tom družstvo Kosatek, celkově plavci uplavali 45 kilometrů.

A tady už jsou záběry z poslední půlhodiny 24hodinového maratonu. Plavci se z posledních svých sil snažili ještě naplavat nějaký ten metr. Dohromady všichni plavci uplavali 291 kilometrů 200 metrů. Vítězem byl každý, kdo to vydržel.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy