Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kontrola karvinské ubytovny Majáček

  • Karviná,

Po důkladné kontrole karvinské ubytovny Mašinka, nacházející se v budově vlakového nádraží, zkontrolovali strážníci za účasti primátora města i ubytovnu Majáček. Ta dříve sloužila sportovcům, dnes je v soukromých rukou a často si na její provoz stěžují lidé bydlící v sousedství.

Ubytovna Mašinka a ubytovna Majáček. To jsou dvě místa, kde se často objevují problémy a nejsou dobrou vizitkou měst vzhledem k jejich umístění a skladbou lidí zde žijících. Obě ubytovny prošly důkladnou kontrolou strážníků i za účasti nového primátora, který se v terénu seznamuje s prací strážníků, ale i se situací, která zde panuje.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Tady je situace neměnná, my tady máme problémy, jezdí se tady na zákroky. Z pohledu toho náhledu na to narušování veřejného pořádku je ten, že mnozí lidé si myslí, že jsou to nájemníci z bytových domů na ulici Cihelní, ale to jsou lid z ubytovny. Proto vytváříme tlak na ubytovny.”

Jan Wolf, primátor města: “Ubytovna Majáček mě nepřekvapila, je to v podobném duchu jak Mašinka, proto jsme se rozhodli tady vyhlásit tu bezdoplatkovou zónu, což je jeden z kroků, samozřejmě bez státu a legislativních změn se v tom pořádek neudělá, takže já se s tím chci podrobně seznámit jak v terénu, tak z hlediska legislativy a budeme se snažit s tím něco udělat aby pro ty ostatní to bydlení v Karviné bylo lepší.”

V kontrolách ubytoven chce primátor i nadále pokračovat. Je možné, že bezdoplatkové zóny budou vyhlášeny i na jiných místech ve městě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy