Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné rozdávají seniorům požární hlásiče

  • Karviná,

V karvinském Senior Pointu začali seniorům rozdávat požární hlásiče a detektory oxidu uhelnatého, které pro ně zakoupil Moravskoslezský kraj. Účelem je, aby se snížil počet bytových požárů a zvýšila se ochrana před účinky nebezpečných plynů.

Senior Point otevřeli zástupci města a Moravskoslezského kraje v listopadu loňského roku. Jde o užitečné místo, kam místní senioři mohou přicházet každý čtvrtek pro radu a pomoc při vyřizování nejrůznějších záležitostí. Momentálně si sem do Senior Pointu mohou přijít senioři starší 65 let pro hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého, které zakoupil Moravskoslezský kraj.

Danuta Kwiczalová, pracovnice Senior Pointu: “Prozatím máme 60 hlásičů požáru a 48 těch detektorů, ale počítáme s tím, protože t financuje MSK, že obdržíme ještě další.”

Mezi prvními zájemci o detektor i hlásič byl pan Jaroslav Kempný.

Jaroslav Kempný, zájemce o požární hlásič a detektor CO: “Je to CO celkem nebezpečné, není to vidět, slyšet.”

Každoročně při požárech a úniku oxidu uhelnatého zemřou desítky lidí. Hasiči proto takové aktivity vítají.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: “Jsme velmi rádi, že existuje v naší republice i kraji několik aktivit, které se týkají propagace používání detektorů hlásičů požárů, oxidu uhelnatého, zemního plynu a podobně.”

Detektory si senioři starší 65 let mohou v Karviné přijít vyzvednout zdarma každý čtvrtek od osmi do půl páté odpoledne. K samotným detektorům, jejich používání, instalaci a podobně připravili hasiči i speciální stránku, www.detektory.cahd.cz
UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 650 do 7 300 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků