Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné odstraňují spodní větve kvůli bezpečnosti

  • Karviná,

V období vegetačního klidu se ve městech a obcích intenzivně pracuje s dřevinami. Například pracovníky karvinských technických služeb mohou lidé potkat v ulicích města při odstraňování spodních větví stromů kvůli bezpečnosti a také v parku, kde frézují pařezy.

Bezpečnost osob a majetku. To je hlavní důvod odřezávání spodních větví stromů nacházejících se v blízkosti chodníků, cest nebo veřejného osvětlení. Tyto práce probíhají na celém území města tam, kde je to potřeba.

Luboš Bukvic, pracovník TS Karviná: “Ořezy provádíme kvůli bezpečnosti jak majetku, tak osob. Dělají se podchodové výšky a podjezdové výšky -do výšky 2,5 metrů a podjezdové kolem tří metrů.”

Větve brání lidem v průchodu a řidičům ve výhledu například v křižovatkách nebo jim překáží při parkování. Pomoc může i veřejnost, tím, že strom s překážejícími větvemi nahlásí.

Emil Dostál, vedoucí provozu údržby TS Karviná: "Ať se klidně obrátí na technické služby, ozvou se mailem nebo telefonicky, kontakty jsou na našich stránkách."

V parku Boženy Němcové se také pracuje se dřevinami. Odstraňují se tady pařezy.

Emil Dostál, vedoucí provozu údržby TS Karviná: “Za poslední dva roky došlo díky větru k mnoha vývratům, kdy se stromy uřezaly a pařezy zůstaly poměrně vysoké, takže se k té práci vracíme. Pařezy seřízneme, vyfrézujeme.”

Tato činnost má několik důvodů, ten hlavní je bezpečnost návštěvníků a důležité je i estetikum celého parku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy