V Karviné spojí Archa studenty a seniory

  • 16. února 2018,
  • 15:00,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V Karviné-Novém Městě začalo fungovat nové komunitní centrum pro seniory - zařízení Archa. Společně ho otevřeli zástupci největšího vlastníka bytů ve městě a Slezské univerzity. Součástí Archy je i mezigenerační bydlení pro studenty.

Reklama

V Karviné Novém-Městě bylo slavnostně otevřeno nové komunitní centrum pro seniory, zařízení Archa. Slavnostně ho otevřeli zástupci největšího vlastníka domů a Slezské univerzity, za účasti zástupců vedení města a dalších významných hostů.

Jan Rafaj, generální ředitel společnosti RESIDOMO: “Nabízíme bydlení studentům místní vysoké školy zejména oboru management sociálních služeb, kteří by byli ochotni dělat programy právě pro seniory:”

Byty jsou studentům k dispozici už vybavené. Jednou z prvních studentek, které se projekt zalíbil, je Petra Krejčí studující podnikatelskou ekonomiku. Ta si také prohlédla byt, ve kterém bude bydlet.

Petra Krejčí, studentka OPF Karviná: “Je tu fakt všechno, co studenti můžou chtít, i třeba ta pračka, kterou studenti častokrát neočekávají, a kterou ani na koleji nemají k dispozici.”

Spolupráce mezi největším vlastníkem bytů společností RESIDOMO a Slezskou univerzitou byla stvrzena i podpisem memoranda. Do budoucna by mohlo být mohlo být v komunitním centru Archa aktivních přibližně dvacet studentů. V bytech, které pro ně společnost připravila, by bydleli po dvou.
Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

MlčůchTrans s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu