Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné spojí Archa studenty a seniory

  • Karviná,

V Karviné-Novém Městě začalo fungovat nové komunitní centrum pro seniory - zařízení Archa. Společně ho otevřeli zástupci největšího vlastníka bytů ve městě a Slezské univerzity. Součástí Archy je i mezigenerační bydlení pro studenty.

V Karviné Novém-Městě bylo slavnostně otevřeno nové komunitní centrum pro seniory, zařízení Archa. Slavnostně ho otevřeli zástupci největšího vlastníka domů a Slezské univerzity, za účasti zástupců vedení města a dalších významných hostů.

Jan Rafaj, generální ředitel společnosti RESIDOMO: “Nabízíme bydlení studentům místní vysoké školy zejména oboru management sociálních služeb, kteří by byli ochotni dělat programy právě pro seniory:”

Byty jsou studentům k dispozici už vybavené. Jednou z prvních studentek, které se projekt zalíbil, je Petra Krejčí studující podnikatelskou ekonomiku. Ta si také prohlédla byt, ve kterém bude bydlet.

Petra Krejčí, studentka OPF Karviná: “Je tu fakt všechno, co studenti můžou chtít, i třeba ta pračka, kterou studenti častokrát neočekávají, a kterou ani na koleji nemají k dispozici.”

Spolupráce mezi největším vlastníkem bytů společností RESIDOMO a Slezskou univerzitou byla stvrzena i podpisem memoranda. Do budoucna by mohlo být mohlo být v komunitním centru Archa aktivních přibližně dvacet studentů. V bytech, které pro ně společnost připravila, by bydleli po dvou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy