Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští evangelíci mají nového pastora

  • Karviná,

Uplynulou neděli se na půdě Farního sboru Slezské církve evangelické uskutečnila slavnostní instalace nového pastora. Členové tamního sboru si za svého duchovního pastýře zvolili Emila Macuru, který po třiceti letech střídá dosavadního pastora Jana Cieslara.

Za účasti biskupa Slezské církve evangelické, členů presbyterstva farního sboru, ostatních věřících a vzácných hostů byl v neděli v Karviné instalován nový pastor. Stal se jím Emil Macura, který ve funkci střídá Jana Cieslara.

Emil Macura, pastor Farního sboru Slezské církve evangelické a.v. v Karviné: “Byl jsem vikářem v Návsí u Jablunkova asi čtyři roky a teď dva roky jsem tady byl pastorem druhým neinstalovaným a teď mě vybrali za prvního, přebírám štafetu po J.Cieslarovi, na něho navazuju.”

Jan Cieslar, bývalý pastor: “Přes třicet let jsem tady byl, 25 let pastorem, rok jsem v důchodu a teď se podařilo zvolit nového, který nastupuje do úřadu tak jsem mu to všechno předal.”

Při slavnostním uvedení do úřadu novému pastorovi biskup předal čtyři symboly.

Tomáš Tyrlík, biskup Slezské církve evangelické a. v.: “Vždy předáváme symbolicky Bibli, mísu ke křtu svatému, náčiní k večeři Páně a symbolický klíč od kostela.”

David Kiedroň, presbyter karvinského sboru: “Věřím, že jeho služba bude požehnáním pro náš sbor.”

S liturgickým pozdravem navštívil slavnost i místní římskokatolický farář.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy