Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté předčítají v knihovnách Policejní pohádky

  • Karviná,

Moravskoslezští policisté začali v těchto dnech navštěvovat děti v knihovnách. V rámci března - měsíce knihy jim nahlas předčítají Policejními pohádky, které malé školáky a předškoláky upozorňují na všechno, s čím se mohou v životě setkat.

V karvinské regionální knihovně si děti prvního stupně Základní školy Cihelní připomněly zásady bezpečného chování v situacích, do kterých se jako malí mohou kdykoliv dostat a to prostřednictvím Policejních pohádek, které jim přečetli sami policisté.

Miloš Pollak, vedoucí Územního odboru PČR Karviná: “Kniha Policejní pohádky pro děti, kterou PČR vydala, nějakým způsobem ukazuje typové činnosti, jakým způsobem se zachovat v některých situacích a působit na děti tak, aby nám do budoucna nesešly na scestí.”

Děti se prostřednictvím 16 příběhů seznámí s policistou Honzíkem a také spravedlivým soudcem Přemyslavem.

Miroslav Kolatek, mluvčí PČR Karviná: “Jsou to příběhy zaměřené na situace, kdy se dítě ztratí nebo kdy ho osloví cizí člověk, aby k němu nastoupilo do auta. a podobně.”

Závěr každého příběhu obsahuje pro děti důležité poučení, jak se správně v dané situaci má zachovat a také otázky, které odhalí, zda dítě dávalo při čtení pozor a příběh pochopilo správně.

anketa, děti ZŠ Cihelní: “Ta knížka je velmi dobrá, je taková na poučení.” “V té pohádce o Jitce jsme se dozvěděli, že když někam jdeme a rodiče nejsou doma, tak máme poslat vzkaz, že někam jdeme.”

Předčítáním knihy v Karviné akce nekončí, policisté budou během března s Policejními pohádkami navštěvovat děti v knihovnách po celém MS kraji.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail