Reklama

Policisté předčítají v knihovnách Policejní pohádky

  • 7. března 2018,
  • 19:33,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Moravskoslezští policisté začali v těchto dnech navštěvovat děti v knihovnách. V rámci března - měsíce knihy jim nahlas předčítají Policejními pohádky, které malé školáky a předškoláky upozorňují na všechno, s čím se mohou v životě setkat.

Reklama

V karvinské regionální knihovně si děti prvního stupně Základní školy Cihelní připomněly zásady bezpečného chování v situacích, do kterých se jako malí mohou kdykoliv dostat a to prostřednictvím Policejních pohádek, které jim přečetli sami policisté.

Miloš Pollak, vedoucí Územního odboru PČR Karviná: “Kniha Policejní pohádky pro děti, kterou PČR vydala, nějakým způsobem ukazuje typové činnosti, jakým způsobem se zachovat v některých situacích a působit na děti tak, aby nám do budoucna nesešly na scestí.”

Děti se prostřednictvím 16 příběhů seznámí s policistou Honzíkem a také spravedlivým soudcem Přemyslavem.

Miroslav Kolatek, mluvčí PČR Karviná: “Jsou to příběhy zaměřené na situace, kdy se dítě ztratí nebo kdy ho osloví cizí člověk, aby k němu nastoupilo do auta. a podobně.”

Závěr každého příběhu obsahuje pro děti důležité poučení, jak se správně v dané situaci má zachovat a také otázky, které odhalí, zda dítě dávalo při čtení pozor a příběh pochopilo správně.

anketa, děti ZŠ Cihelní: “Ta knížka je velmi dobrá, je taková na poučení.” “V té pohádce o Jitce jsme se dozvěděli, že když někam jdeme a rodiče nejsou doma, tak máme poslat vzkaz, že někam jdeme.”

Předčítáním knihy v Karviné akce nekončí, policisté budou během března s Policejními pohádkami navštěvovat děti v knihovnách po celém MS kraji.
Zobcové flétny od středověku až po současnost - Albrechtice

Zítra 19:00 - 21.06. 1:50
Karviná, Albrechtice u Českého Těšína – dřevěný kostel sv. Petra a Pavla

Zobcové flétny od středověku až po současnost - Dětmarovice

23.06. 19:00 - 21.06. 1:50
Karviná, Dětmarovice – Kostel sv. Maří Magdalény

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu