Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do karvinského babyboxu někdo odložil chlapečka

  • Karviná,

Do karvinského babyboxu někdo odložil v neděli nad ránem novorozeného chlapce. Je zdravý a váží skoro pět kilo. Dostal jméno Pavel, po vrátném, který ho sestřičkám pomohl z babyboxu vyjmout.

Do babyboxu v Karviné odložil někdo v neděli o půl třetí ráno zdravého chlapečka.

“Chlapeček se jmenuje Pavel, pojmenovali jsme ho po vrátném, vážil 4920 gramů, měří 54 cm. Stáří nejsme schopni přesně určit, nicméně jedná se o novorozence a má se k čile k světu,” upřesnila Barbara Widenková, zástupkyně primářky.

Radmila Fleischerová, mluvčí nemocnice: “V naší karvinské nemocnici, v babyboxu, je to již třetí odložené dítě, první dvě byly holčičky, odložené v roce 2012 a 2014 a nyní je to tento chlapeček.”

Pavlík je letošním čtvrtým odloženým dítětem. Celkově jde o 166 dítě odložené od doby, kdy babyboxy začaly v republice fungovat. Zakladatel babyboxů Ludvík Hess dostává od adoptivních rodin i zpětnou vazbu, jak se dětem daří.

Ludvík Hess, zakladatel babyboxů: “Naposledy jsem dostal velice nadšený email od rodičů, kteří získali holčičku poslední odloženou v Hloubětíně a jsou skutečně šťastni.”

V letošním roce přibudou v republice další babyboxy, například v Jihlavě, Boskovicích nebo Písku. Prozatím bylo otevřeno 73 babyboxů, dvacet z nich jich už bylo vyměněno za nové, modernější.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail