Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velikonoční dění ve městě a okolí

  • Karviná,

Poslední dny ovládly dění ve městě a jeho okolí velikonoční svátky. Lidé si připomínali tradice, pletly se pomlázky a barvila vajíčka.

Velikonoční svátky mohli obyvatelé města prožívat už během týdne díky pestrému dvoudennímu velikonočnímu programu na Masarykově náměstí. Letošní nabídka byla o něco bohatší než loni.

Marek Tichý, spoluorganizátor akce: "Kejklíři, komedianti, velikonoční pohádky pro děti a hlavně zvěřinec a to je nová věc, kdy jsme hodně posílili zvěřinec, vzali jsme kromě oslíků, oveček i velbloudici."

A Velikonoce si připomínaly i děti z karvinského dětského domova Srdce. Tradiční řemesla spojená s tímto svátkem si samy vyzkoušely na zámečku v Petrovicích.

"Jsme pro ně připravili takové zábavné odpoledne, si mohou zkusit nakreslit vajíčko, namalovat něco na sklo nebo psát husím brkem," prozradila Simona Cimmer, spoluorganiizátorka akce na zámečku v Petrovicích.

Malí návštěvníci z dětského domova odsud neodcházely s prázdnou, každý z nich dostal připravenou odměnu. A velikonoční radost v podobě beránka čekala i na každého, kdo před svátky využil Senior dopravu Českého červeného kříže.

Senior doprava ČČK Karviná by nebyla možná bez dotací a finanční podpory města a Nadace OKD.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy