Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinském parku se zabydlují pávi

  • Karviná,

Do karvinského parku Boženy Němcové se po pěti letech vrátili pávi. Přivezli je sem zástupci nejstaršího mužského kláštera na Moravě, benediktini z Rajhradu. Návštěvníci si pávy budou moci prohlédnout hned, jak si zvyknou na nové prostředí.

Zástupci benediktinského opatství z Rajhradu přivezli do Karviné pávy. Nový domov budou mít v zookoutku společně se spárkatou zvěří, která tady žije.

“Pávy které jsme přivezli - jsou to dva samci a tři samice, protože páv je harémový pták a jsou stáří jednoho roku,” řekl František Jan Teister, benediktin

Potrvá ještě zhruba dva roky než se samci krásně vybarví, po třetím roce života by se také mohli dočkat prvních potomků.

“Páv společenský pták moc není, zvykne si na lidi a když si na ně zvykne, bude kolem nich chodit, ale ne tak, aby si je lidé mohli hladit. Samci v době páření se budou i producírovat a předvádět,” dodal benediktin.

S chovem pávů mají pracovníci technických služeb, kteří se starají o zvířata v zookoutku, dlouholeté zkušenosti.

“Zhruba před pěti lety nám pošel poslední páv, byla snaha sehnat nové pávy, nedařilo se, pak přišla nabídka z Rajhradu, tu jsme uvítali,” upřesnil Emil Dostál, vedoucí provozu údržby Technických služeb Karviná.

Během víkendu postaví pracovníci technických služeb voliéru, ve které si pávi budou na nové prostředí zvykat. Adaptační doba je měsíc, pak budou vypuštěni ven.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy