Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se lidé učili správně se potápět

  • Karviná,

Na krytém bazénu v Karviné-Hranicích se zájemci z řad veřejnosti učili správně se potápět. Základy bezpečného ponoru pod vodu je učili instruktoři místního potápěčského centra.

Umět se správně a bezpečně ponořit pod hladinu s dýchacím přístrojem učili členové potápěčského centra Nautica každého, koho svět pod hladinou zajímá. A to bez rozdílu věku, lekce byly určeny jak dospělým, tak dětem od desíti let.

“Vysvětlujeme jim správné dýchání, nesmí se bát, když se jim do potápěčské masky dostane voda, na to musí být vyškolený potápěč připravený, potom to neutrální vyvážení, popřípadě plavání s ploutvemi,” vysvětlil Tomáš Zwetler, instruktor potápění.

“Není to poprvé, co to zkouším, ale potřeboval jsem zjistit ty chyby, které dělám nejčastěji a tady mi to kluci skvěle poradili,” prozradil Marian Musiolek, zájemce o potápění.

Poprvé se s přístrojem pod hladinu podívala Sofie Slovíková.

“Myslela jsem, že to bude těžké, ale není, je to lehké,” radovala se.

Správné dýchání pod vodou je alfa a omega všeho, bez toho by zážitek z potápění nebyl takový, jaký má být.

“Spousta lidí tím, že má strach pod vodou, že nebude mít vzduch po tou vodou, tak zadrží dech a to je špatně,” vysvětil Tomáš Zwetler , který se potápění věnuje od roku 1982. Za tu dobu už vyškolil několik desítek potápěčů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy