Reklama

Záchranář Marek Balicki poznává Filipíny

  • 14. května 2018,
  • 9:40,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Už rok sledujeme cestu kolem světa záchranáře na cestách - Marka Balického. Tento nadšený hasič, záchranář a cestovatel objíždí rozmanité země a tam, kde je mu to dovoleno, i monitoruje vybavení hasičských stanic a práci záchranářů.

Reklama

Hasič, záchranář a především odvážný cestoval, který se loni v květnu rozhodl navštívit hasiče a záchranáře v zemích po celém světě za pomocí skládacího kola, se momentálně nachází na Filipínách a to už půl roku. Do Karviné dorazil jeho pozdrav z ostrova Cebu.

"Za posledních šest měsíců se toho odehrálo opravdu hodně. V období Vánoc jsem byl pozván jednou rodinou do jejich provincie, aby s nimi prožil svátky. Ve skutečnosti jsme jeli na pohřeb jednoho z členů rodiny," řekl Marek.

Filipínská příroda je překrásná říká Marek a dodává: "Bohužel, i tady jde vidět všudypřítomné znečištění odpadky ať už na pevnině nebo plasty v moři."

Marek si také postavil svou loď a dokonce se vydal ji otestovat. Má za sebou i cestování na krásná místa a setkání s místními hasiči. I o tomto připravujeme reportáž.

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu