Reklama

Praktická maturita zdravotnických asistentů

  • 22. května 2018,
  • 10:35,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Květen tradičně patří nejdůležitějšímu období všech studentů, kteří ukončují studium - skládají maturity. Na ty praktické, které absolvovali studenti oboru Zdravotnický asistent, jsme se byli podívat v karvinské rájecké nemocnici.

Reklama

Zhruba padesát studentů a studentek dvou tříd oboru Zdravotnický asistent mají za sebou praktickou část maturity. Ta probíhala i na chirurgickém oddělení rájecké nemocnice. Na jejich počínání dohlíží odborná komise.

“Komise hodnotí praktické výkony, úroveň vědomostí při obhajobě praktických výkonů a rovněž organizaci práce,” vysvětlila Jana Brych, učitelka SZŠ Karviná.

Vše zvládl s přehledem a co s nejmenší nervozitou před naší kamerou i Jaroslav Henyk. V rámci praktické maturity si vylosoval pacienta s onkologickým onemocněním.

“Celý den se o něj musím starat, přebírám všechny ordinace, komise za mnou chodí a hodnotí tu moji práci,” řekl maturant.

“Výborné jsou ty děti. Už jsem tu měla jednoho maturanta, taky šikovný,” chválila maturanty pacientka Bedřiška Grzeszutková.

O studium na této škole je zájem velký, každý rok škola otevře dvě třídy Zdravotnického asistenta.

“Tento obor se bude pomalu měnit na obor Praktická sestra. Už teď, když naši asistenti končí ve škole, tak začínají pracovat v nemocnici na pozici Praktická sestra“, řekla ředitelka SZŠ Karviná Ivana Pinkasová.

Nemocnice příliv nových posil přivítá.

“My se neustále potýkáme s nedostatkem sester a to především na oddělení Interny a Chirurgie,” dodala mluvčí NsP Karviná-Ráj Radmila Fleischerová.
BIDFIB group s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

POLYTEX COMPOSITE, s.r.o.
Karviná
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu