Reklama

Záchranář M. Balicki se setkal s filipínskými hasiči

  • 23. května 2018,
  • 10:17,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V jednom z předchozích expresů jsme odvysílali první část reportáže z Filipín, kde se momentálně nachází záchranář Marek Balicki. V následujících minutách se na Filipíny podíváme znovu, tentokrát nás Marek zavede například mezi místní hasiče.

Reklama

Filipíny Záchranář na cestách Marek Balicki poznává už něco přes půl roku Za tu dobu poznal spoustu krásných míst, ostrovů, dokonce si stihl za pomocí místního tesaře postavit svou vlastní loď. V kurzu týkající se freedivingu se naučil bezpečně nádechově potápět a dokonce získal instruktorský certifikát, opravňující ho učit tento druh sportu další nadšence. Marek se také vydal na dvě stě kilometrovou testovací plavbu svou lodí.

"Mimo jiné na místo kde se potápí se žraloky obřími, kde jsem ztratil mobil, ostatní potápěči mi ho pomáhali hledat," vzpomíná Marek.

Na konci května to bude přesně jeden rok, co se Marek na svou cestu vydal.

"Aktuálně zařizuji veškeré formality, které souvisí s výročím této mé cesty, jako například prodloužení zdravotního pojištění a podobně. Až bude vše hotové, s lodí chci vyrazit přes Filipíny na zhruba dva až tři měsíce, podle toho jak mi vyjdou finance a následně budu pokračovat na Nový Zéland, kde si najdu nějakou práci, abych vydělal další finance k pokračování cesty," uzavřel záchranář.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu