Záchranář M. Balicki se setkal s filipínskými hasiči

  • 10:17,
  • Karviná ,

V jednom z předchozích expresů jsme odvysílali první část reportáže z Filipín, kde se momentálně nachází záchranář Marek Balicki. V následujících minutách se na Filipíny podíváme znovu, tentokrát nás Marek zavede například mezi místní hasiče.

Filipíny Záchranář na cestách Marek Balicki poznává už něco přes půl roku Za tu dobu poznal spoustu krásných míst, ostrovů, dokonce si stihl za pomocí místního tesaře postavit svou vlastní loď. V kurzu týkající se freedivingu se naučil bezpečně nádechově potápět a dokonce získal instruktorský certifikát, opravňující ho učit tento druh sportu další nadšence. Marek se také vydal na dvě stě kilometrovou testovací plavbu svou lodí.

"Mimo jiné na místo kde se potápí se žraloky obřími, kde jsem ztratil mobil, ostatní potápěči mi ho pomáhali hledat," vzpomíná Marek.

Na konci května to bude přesně jeden rok, co se Marek na svou cestu vydal.

"Aktuálně zařizuji veškeré formality, které souvisí s výročím této mé cesty, jako například prodloužení zdravotního pojištění a podobně. Až bude vše hotové, s lodí chci vyrazit přes Filipíny na zhruba dva až tři měsíce, podle toho jak mi vyjdou finance a následně budu pokračovat na Nový Zéland, kde si najdu nějakou práci, abych vydělal další finance k pokračování cesty," uzavřel záchranář.
Těšínské jatky, s. r. o.
Český Těšín
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.
Havířov
od 28 630 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

Trade Media International, s. r. o.
Český Těšín
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků