Centrum pro rodinu Sluníčko má novou zahradu

  • 9:58,
  • Karviná,

Všechny děti navštěvující karvinské Centrum pro rodinu Sluníčko dostaly ke Dni dětí krásný dárek. Začala pro ně fungovat zbrusu nová, vylepšená zahrada s altánkem i záhonky pro zahradničení.

Centrum pro rodinu Sluníčko může nově nabídnout všem dětem venkovní aktivity a to na nově otevřené zahradě, která začala fungovat první červnový den.

“Zahradu jsme nejprve vyklidili, nechali jsme strhnout starý altán, postavili nový a s některými rodiči jsme přivezli zeminu a připravili jsme záhonky,” popsala průběh vzniku zahrady Lenka Kyjonková, koordinátorka projektu.

Pěstovat tady budou děti a jejich rodiče zeleninu a bylinky. Starší děti z Bubliny je budou používat při výuce vaření.

“Je to hlavně pro děti, aby sledovaly jak rostlinky rostou a co můžou sbírat a z čeho pak budou vařit,” dodala Kyjonková.

Vstup na akci Den pro rodinu spojenou právě s otevřením zahrady byl pro ty, kteří přinesli i nějakou rostlinku k zasazení.

“My jsme vybrali okrasnou rostlinku Plamének. Doufejme, že ta rostlinka bude kvalitní a že tady hezky poroste,” prozradila jedna z maminek.

Centrum pro rodinu Sluníčko plánuje ještě další vylepšení, přibude tady například stezka bosou nohou a velký kopec se skluzavkou, týpí z fazolí a ohniště.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 11.12. 10:16
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 11.12. 10:16
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků