Anenská pouť v Karviné

  • 15:27,
  • Karviná,

Ani letos si v Karviné nenechaly ujít stovky lidí tradiční Anenskou pouť. Dopoledne přicházeli lidé ke kapli svaté Anny ve Starém-Ráji, aby si vyslechli slova faráře při sváteční mši a odpoledne se u dobrého jídla a pití bavili na zahradě domu PZKO.

Anenská pouť přilákala do Karviné-Ráje i letos mnoho věřících. Sešli se hned ráno v kapli, která je zasvěcená patronce svaté Anně, patronce především matek, babiček a rodin.

Zatímco v kapli probíhaly mše v polském a českém jazyce, kousek dál v domě a zahradě PZKO finišovaly závěrečné přípravy na odpolední slavnost. Především v kuchyni měly kuchařky a členky PZKO pořádně napilno s chystáním obědového meníčka.

"Hlavní meníčko je tady oblíbené na pouti  bramborový salát a kuřecí řízek, přírodní krkovičku na žampionech a kuřecí čtvrtky a zelný salát," prozradila sekretářka PZKO Karviná-Ráj Marie Owczarzy.

Přípravy na Anenskou pouť ale začínají už mnohem dřív, ženy se scházejí už na začátku července.

"Začínáme péct medové srdíčka, pak se je zdobí, balí," dodala Owczarzy.

Perníčků na pouť je každoročně nachystáno 450, 700 zákusků a 2000 koláčů tvarohových, ořechových, povidlových a makových.

U dobrého jídla a pití a také muziky, o kterou se postarala kapela Malá černá hudba, se lidé bavili až do večera. A o zábavu měly postaráno i děti.

" U nás se děti zabaví různými atrakcemi, máme kolo štěstí, různé atrakce na házení, můžou chodit na chodítkách, kreslit křídami,"" řekla Ksenia Stuchlik, členka PZKO Karviná-Ráj.

Podobné poutě a slavnostní mše se konají i na jiných místech ve městě.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 10.12. 16:40
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 10.12. 16:40
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků