Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Anenská pouť v Karviné

  • Karviná,

Ani letos si v Karviné nenechaly ujít stovky lidí tradiční Anenskou pouť. Dopoledne přicházeli lidé ke kapli svaté Anny ve Starém-Ráji, aby si vyslechli slova faráře při sváteční mši a odpoledne se u dobrého jídla a pití bavili na zahradě domu PZKO.

Anenská pouť přilákala do Karviné-Ráje i letos mnoho věřících. Sešli se hned ráno v kapli, která je zasvěcená patronce svaté Anně, patronce především matek, babiček a rodin.

Zatímco v kapli probíhaly mše v polském a českém jazyce, kousek dál v domě a zahradě PZKO finišovaly závěrečné přípravy na odpolední slavnost. Především v kuchyni měly kuchařky a členky PZKO pořádně napilno s chystáním obědového meníčka.

"Hlavní meníčko je tady oblíbené na pouti  bramborový salát a kuřecí řízek, přírodní krkovičku na žampionech a kuřecí čtvrtky a zelný salát," prozradila sekretářka PZKO Karviná-Ráj Marie Owczarzy.

Přípravy na Anenskou pouť ale začínají už mnohem dřív, ženy se scházejí už na začátku července.

"Začínáme péct medové srdíčka, pak se je zdobí, balí," dodala Owczarzy.

Perníčků na pouť je každoročně nachystáno 450, 700 zákusků a 2000 koláčů tvarohových, ořechových, povidlových a makových.

U dobrého jídla a pití a také muziky, o kterou se postarala kapela Malá černá hudba, se lidé bavili až do večera. A o zábavu měly postaráno i děti.

" U nás se děti zabaví různými atrakcemi, máme kolo štěstí, různé atrakce na házení, můžou chodit na chodítkách, kreslit křídami,"" řekla Ksenia Stuchlik, členka PZKO Karviná-Ráj.

Podobné poutě a slavnostní mše se konají i na jiných místech ve městě.

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail