Reklama

ADRA využívá přebytečný textil z bílých kontejnerů

  • 4. září 2018,
  • 15:20,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Už čtyři roky funguje v Karviné dva charitativní obchůdky a sociální šatník humanitární organizace ADRA. Nově také začala využívat věci, které lidé odkládají jako přebytečný textil do bílých kontejnerů.

Reklama

Charitativní obchůdky už čtyři roky fungují na náměstí Budovatelů a na ulici Prameny, tam se také nachází sociální šatník pro potřebné.

"V charitativním obchůdku je zboží, které je oceněno za málo peněz a v charitativním obchůdku zrovna tak i na šestce je úplně stejný systém. Sociální šatník je o něčem jiném, tam dostávají lidé věci bezplatně, ale musí mít doporučení ze sociálky nebo z ČČK nebo z Diakonie  a dostávají pět kusů na osobu a měsíc," řekla Marcela Holková, vedoucí sociálního šatníku ADRY v Karviné.

V nedávné době začala ADRA využívat i oblečení, které lidé odkládají jako přebytečný textil do bílých kontejnerů..V Karviné se jich nachází 25.

"Pro tu činnost, kterou děláme, abychom pokryli potřeby sociálního šatníku, kde lidi dostávají věci zdarma, ti kteří jsou na okraji společnosti, ta ta činnost těch kontejnerů je nutná," vysvětlil Karel Folwarczny, koordinátor sociální pomoci.

Kromě toho velmi úspěšně funguje v rájecké pobočce i šicí koutek, zkušená švadlena tady zájemcům upravuje oblečení podle potřeby. Dobrovolnice ADRY už teď během září kompletně vymění celý šatník za nové sezonní věci na podzim a zimu.
Sylva Hottková
Karviná
od 8 140 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu