Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA využívá přebytečný textil z bílých kontejnerů

  • Karviná,

Už čtyři roky funguje v Karviné dva charitativní obchůdky a sociální šatník humanitární organizace ADRA. Nově také začala využívat věci, které lidé odkládají jako přebytečný textil do bílých kontejnerů.

Charitativní obchůdky už čtyři roky fungují na náměstí Budovatelů a na ulici Prameny, tam se také nachází sociální šatník pro potřebné.

"V charitativním obchůdku je zboží, které je oceněno za málo peněz a v charitativním obchůdku zrovna tak i na šestce je úplně stejný systém. Sociální šatník je o něčem jiném, tam dostávají lidé věci bezplatně, ale musí mít doporučení ze sociálky nebo z ČČK nebo z Diakonie  a dostávají pět kusů na osobu a měsíc," řekla Marcela Holková, vedoucí sociálního šatníku ADRY v Karviné.

V nedávné době začala ADRA využívat i oblečení, které lidé odkládají jako přebytečný textil do bílých kontejnerů..V Karviné se jich nachází 25.

"Pro tu činnost, kterou děláme, abychom pokryli potřeby sociálního šatníku, kde lidi dostávají věci zdarma, ti kteří jsou na okraji společnosti, ta ta činnost těch kontejnerů je nutná," vysvětlil Karel Folwarczny, koordinátor sociální pomoci.

Kromě toho velmi úspěšně funguje v rájecké pobočce i šicí koutek, zkušená švadlena tady zájemcům upravuje oblečení podle potřeby. Dobrovolnice ADRY už teď během září kompletně vymění celý šatník za nové sezonní věci na podzim a zimu.
VKUS-BUSTAN s.r.o. Karviná
Karviná
od 16 100 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

PROFIZA s.r.o.
Karviná
od 21 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

hotel DAKOL
Petrovice u Karviné
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků