Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jubilejní výstava Vladislava Raszyka v Karviné

  • Karviná,

V Karviné se uskutečnila jubilejní výstava známého malíře Vladislava Raszyka. Jeho obrazy jsou známé v Německu, Belgii nebo Francii, za některé získal dokonce mezinárodní ocenění. Karvinští milovníci umění je najdou v Mánesově síni městského domu kultury.

Vladislav Raszyk, regionální umělec zahájil v Mánesově síni městského domu kultury osobně jsou jubilejní výstavu obrazů. Návštěvníci si mohou prohlédnout díla, která vznikla za celou dobu jeho tvůrčí práce.

"To, co tu je, to je vzpomínka na to, jak jsem maloval v Karviné a i když tu ty z Kariviné nejsou dokumentované, tak jsou tam v té duši," prozradil autor výstavy Vladislav Raszyk.

Nejčastěji se na obrazech Vladislava Raszyka objevuje Těšínsko a Beskydy, protože život v Pobeskydí je autorovi velmi blízký. Ne vždy ale maloval stejnou technikou.

"S tou technikou to bylo vývojově náročné, protože jsem začínal akvarely a pak jsem přešel na kvaš a z kvaše jsem přešel na akryl," vysvětlil autor.

Jeho poslední obrazy už jsou abstraktní, tato forma začala autorovi vyhovovat z několika důvodů. Nevyhýbá se ani malování aktů, několik obrazů je tady také vystaveno.

V Karviné jde o třetí a poslední jubilejní výstavu, vystavuje po Havířově a Českém Těšíně. Díla si můžete prohlédnout do středy 14. listopadu. Výstava je prodejní.
MaAnBa Plus s.r.o. - Jäkl Karviná
Karviná
od 87 do 100 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Orlová
Orlová
od 8 050 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků