Jubilejní výstava Vladislava Raszyka v Karviné

  • 17. října 2018,
  • 10:18,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V Karviné se uskutečnila jubilejní výstava známého malíře Vladislava Raszyka. Jeho obrazy jsou známé v Německu, Belgii nebo Francii, za některé získal dokonce mezinárodní ocenění. Karvinští milovníci umění je najdou v Mánesově síni městského domu kultury.

Reklama

Vladislav Raszyk, regionální umělec zahájil v Mánesově síni městského domu kultury osobně jsou jubilejní výstavu obrazů. Návštěvníci si mohou prohlédnout díla, která vznikla za celou dobu jeho tvůrčí práce.

"To, co tu je, to je vzpomínka na to, jak jsem maloval v Karviné a i když tu ty z Kariviné nejsou dokumentované, tak jsou tam v té duši," prozradil autor výstavy Vladislav Raszyk.

Nejčastěji se na obrazech Vladislava Raszyka objevuje Těšínsko a Beskydy, protože život v Pobeskydí je autorovi velmi blízký. Ne vždy ale maloval stejnou technikou.

"S tou technikou to bylo vývojově náročné, protože jsem začínal akvarely a pak jsem přešel na kvaš a z kvaše jsem přešel na akryl," vysvětlil autor.

Jeho poslední obrazy už jsou abstraktní, tato forma začala autorovi vyhovovat z několika důvodů. Nevyhýbá se ani malování aktů, několik obrazů je tady také vystaveno.

V Karviné jde o třetí a poslední jubilejní výstavu, vystavuje po Havířově a Českém Těšíně. Díla si můžete prohlédnout do středy 14. listopadu. Výstava je prodejní.
GRAND - PRACOVNÍ ODĚVY s.r.o.
Karviná
od 16 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

David Ševčík
Karviná
od 81 Kč

Detail

KOMFORT agentura práce s.r.o.
Karviná
od 19 600 Kč do 20 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu