Karvinští senioři zvládají stres díky malování

  • 11:26,
  • Karviná,

Vánoce se pomalu a jistě blíží a s nimi i myšlenky na to, co bude třeba zařídit, nakoupit, uklidit nebo nachystat. Karvinští senioři si s náporem stresu umí hravě poradit, podívejte se jak.

Předvánoční dobu kromě krásných a radostných chvil občas doprovází závody s časem i stresové chvilky. Aby karvinští senioři stres dobře zvládli, našli si chvilku klidu při společném malování.

"Naším cílem je nabídnout aktivitu, ve které můžeme navodit klid, pohodu, také ale posilovat jemnou motoriku, ale v neposlední řadě i to, aby se mohli setkat v příjemném prostředí se svými známými a přáteli, vysvětlila  Martina Smužová, vedoucí odboru sociálního MMK 

Ve spolkovém domě, kde se setkání konalo, se díky této aktivitě na chvíli zastavil čas. Klid a pohoda tady ovládly opravdu každého.

"Má to plus, nemluvit a malovat, já jsem pro." " Měli by si to všichni vyzkoušet, aby se taky od té práce a toho vánočního trochu uklidnili." "Já to beru, že to uklidňuje, soustředím se na malování a tím pádem mi to pomáíhá trochu." "Člověk si aspoň odpočine a má to vánoční pohodu a kamarádky hodné," shodli se karvinští senioři.

Antistresové malování není žádnou novinkou, klid a pohodu si umí tímto způsobem navodit senioři i nezávisle na Vánocích, Toto setkání bylo ale přeci jen trochu jiné.

"Budou mít i společné dílo, to znamená, že budou vykreslovat vánoční stromek, protože máme předvánoční čas," dodala Smužová.

Společné dílo bude ve Spolkovém domě vystaveno a bude ozdobou třeba vánočního setkání, které si kluby karvinských seniorů užijí 19. prosince.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 09.12. 8:30
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 09.12. 8:30
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků