Reklama

Karvinští senioři zvládají stres díky malování

  • 29. listopadu 2018,
  • 11:26,
  • Karviná ,
  • Monika Danková

Vánoce se pomalu a jistě blíží a s nimi i myšlenky na to, co bude třeba zařídit, nakoupit, uklidit nebo nachystat. Karvinští senioři si s náporem stresu umí hravě poradit, podívejte se jak.

Stáhnout video
Reklama

Předvánoční dobu kromě krásných a radostných chvil občas doprovází závody s časem i stresové chvilky. Aby karvinští senioři stres dobře zvládli, našli si chvilku klidu při společném malování.

"Naším cílem je nabídnout aktivitu, ve které můžeme navodit klid, pohodu, také ale posilovat jemnou motoriku, ale v neposlední řadě i to, aby se mohli setkat v příjemném prostředí se svými známými a přáteli, vysvětlila  Martina Smužová, vedoucí odboru sociálního MMK 

Ve spolkovém domě, kde se setkání konalo, se díky této aktivitě na chvíli zastavil čas. Klid a pohoda tady ovládly opravdu každého.

"Má to plus, nemluvit a malovat, já jsem pro." " Měli by si to všichni vyzkoušet, aby se taky od té práce a toho vánočního trochu uklidnili." "Já to beru, že to uklidňuje, soustředím se na malování a tím pádem mi to pomáíhá trochu." "Člověk si aspoň odpočine a má to vánoční pohodu a kamarádky hodné," shodli se karvinští senioři.

Antistresové malování není žádnou novinkou, klid a pohodu si umí tímto způsobem navodit senioři i nezávisle na Vánocích, Toto setkání bylo ale přeci jen trochu jiné.

"Budou mít i společné dílo, to znamená, že budou vykreslovat vánoční stromek, protože máme předvánoční čas," dodala Smužová.

Společné dílo bude ve Spolkovém domě vystaveno a bude ozdobou třeba vánočního setkání, které si kluby karvinských seniorů užijí 19. prosince.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Karvinská hornická nemocnice a.s.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

Karvinská hornická nemocnice a.s.
Karviná
od 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu