Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trianon obdaroval postiženou dívku z Karviné

  • Karviná,

Spolek Trianon z Českého Těšína pomáhá od roku 2003 lidem se zdravotním postižením. Jeden z projektů Trianonu je i konference Bez bariér bez hranic, na které se také vybírá mladý hendikepovaný člověk, který je obdarován. Letos se daru dočkala patnáctiletá dívka z Karviné.

Spolek Trianon, který podporuje sociální podnikání v kraji a také zaměstnává handicapované osoby, každoročně takové osoby i obdarovává. Letos se z předvánočního dárku radovala patnáctiletá slečna Lenka Krainová z Karviné.

"Města, která podpoří konání konference a aktivity Trianonu, tak pro ně vyčleníme finance. Z těch měst pak vybíráme mladé lidi, kteří mají potenciál  ve studiu. Dostávají odměnu, která pro ně nejvhodnější, dnes slečna dostane tablet," vysvětlil Viliam Šuňal, předseda spolku TRIANON.

Tablet dostala Lenka, která je upoutána na invalidní vozík, kvůli dětské mozkové obrně. Dárek převzala na karvinské radnici společně se svou maminkou.

"Nečekali jsme to a je to strašně hezké, protože málokdy se takovým dětem dostává pomoci," řekla maminka Lenky, Zdeňka Přibylová, maminka Lenky.

Z tabletu se hendikepovaná dívka radovala, pomůže ji při studiu na střední škole, kterou zatím vybírá.

"Já ho budu používat ve škole. Teď se rozhoduji, na jakou školu půjdu, nejsem rozhodnutá, ale určitě někam půjdu," řekla Lenka.

Karviná patří mezi města, které konferenci bez bariér bez hranic podporuje od samého začátku.

"My s Trianonem spolupracujeme už několik let, jsem rád, že tato nezisková organizace se stará právě o hendikepované a i do budoucna budeme spolupracovat, abychom co nejvíc těchto potřebných lidí obdarovávali," dodal náměstek primátora Miroslav Hajdušík.

Od města také dívka dostala poukázky na nákup oblečení.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail