Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvním občánkem Karviné je Adámek

  • Karviná,

Karviná už má svého prvního občánka roku 2019. Narodil se na nový rok, jmenuje se Adámek a do života mu přišel popřát pevné zdraví i primátor města.

Tohle je malý Adámek Sznapka, první dítě Karviné narozené roku 2019. Narodil se před 16. hodinou na Nový rok, měřil 48 cm a vážil 2840 g. Rodiče s jeho narozením počítali až za 14 dní, na svět si tedy trochu pospíšil.

"Nečekali jsme to, den předtím jsem se cítila dobře, přišli jsme ze Silvestra, po půlhodině, co jsme šli spát, jsem dostal kontrakce a do 12 hodin se nám narodil," řejkla maminka  Aneta Chromická.

Jeho příchodu na svět byl přítomný i tatínek.

"Já jsem měl úlohu podporující, držel jsem partnerku za ruku a koukal jsem, jak to hrdinsky zvládá všechno," řekl tatínek  Jan Sznapka.

Rodičům přišel pogratulovat k jejich prvnímu potomku i primátor města a ke gratulaci se přidali i zástupci nemocnice.

"Je to krásné, 1.1. se narodit, popřál jsem mu hodně zdraví, ať roste ve velkého a silného Karviňáka, rodičům, aby z něho měli radost a ať se jim daří," řekl primátor.

Rodiče si pro Adámka přejí hlavně zdraví a aby byl jeho život úspěšný. Do budoucna mu chtějí pořídit i sourozence, nejlépe sestřičku.

První rok svého života letos oslaví celkem 994 dětí, které se narodily právě v rájecké nemocnci vloni.

Mezi běžnými jmény, jako je Eliška, Jakub, Anička nebo Petr se objevila i jména jako Ektoras, Rosalinda, Zoran, Larissa nebo Santiago.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail