Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior taxi bude jezdit v Karviné i letos

  • Karviná,

Oblíbená a hojně využívaná služba Senior taxi bude v Karviné pokračovat i v letošním roce. Město na pokrytí nákladů vyčlenilo milion korun, seniory nad sedmdesát let tak vyjde jedna jízda jen na pár korun.

Doslova za hubičku mohou senioři starší 70 let jezdit už několik let v Karviné na úřady, k lékařům nebo na hřbitov díky službě města Senior taxi. Dobrá zpráva je, že služba bude pokračovat i letos.

"Ne každý má možnost se dostat k autobusu a služba je určena i pro ty, kterým se špatně chodí. Ta služba je dostupná i v Loukách a ve Starém městě, takže i senioři z okrajových částí mají možnost této služby využívat," vysvětlil náměstek primátora Miroslav Hajdušík.

Seniorům, kteří dosáhli věku 70 let stačí jediné - pořídit si kdykoliv během roku průkazku, která je bude k využívání Senior taxi využívat.

"Doprava je zajišťována ve všední dny od šesti hodin rána, abychom byli schopni reagovat na návštěvy lékařů do 14 hodin odpoledne. Obecně platí, že by se tato doprava měla objednávat dopředu, nicméně zatím dodavatel této služby nám dokáže reagovat na to, že senioři volají po návštěvě lékaře a on je schopen je odvézt," řekla Martina Smužová, vedoucí odboru sociálního MMK.

Senior může využít měsíčně šest jízd, jedna jízda se počítá na místo určení. Není možné jízdy převádět do dalšího měsíce.

"Zájem o tuto senior dopravu stoupá mnohonásobně. V loňském roce jsme měli 2 tisíce vydaných průkazů a k dnešnímu datu máme již vydaných 1500 průkazů. Ještě očekáváme, že přijdou i další," uzavřela Smužová.

Senior se podílí pouze několika korunami na dopravu nezávisle na počtu kilometrů za cestu.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail