Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Duševně a mentálně postiženým pomáhá v Karviné NOE

  • Karviná,

V Karviné úspěšně funguje poměrně mladá služba Slezské diakonie, nazvaná NOE. Nabízí podporu samostatného bydlení lidem s duševním, mentálním a kombinovaným postižením. Sociální pracovníci pomáhají uživatelům starat se o domácnost, při nákupu nebo vaření.

Sociální služba NOE Karviná funguje teprve od roku 2017 a už patří mezi žádané služby Slezské diakonie. Zázemí služby se nachází přímo na Masarykově náměstí, samotná služba však probíhá v terénu, v domácnostech a bytech klientů s duševním, mentálním a kombinovaným postižením. Takovým lidem pomáhá tak, aby byli schopni žít doma, starat se o domácnost a zvládli i péči o sebe sama.

"Chodíme za našimi klienty do jejich domácnosti a poskytujeme jim podporu v běžných záležitostech jejich života. Podpora při hospodaření s penězi, stravování, s úklidem domácnosti," řekla  Iveta Kuczerová, vedoucí střediska NOE Karviná.

Nejdůležitější ze všeho je navázání důvěry mezi uživatelem služby a sociálním pracovníkem nebo pracovníkem v sociálních službách. Jako v případě Dany Gezové a uživatele pana Milana.

"Za panem Milanem docházím 2x týdně a už tu chodím dva roky, Pan Milan potřebuje podporu ve vaření a úklidu. Vždy se domluvíme, co budeme dělat, pan Milan si vymyslí i nějaké jídlo a na základě toho  my spolu vaříme," vysvětlila Gezová.

Ke každému uživateli přistupují pracovníci služby Noe Karviná individuálně. A pochvalují si i spolupráci s opatrovníky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy