Duševně a mentálně postiženým pomáhá v Karviné NOE

  • 15:10,
  • Karviná,

V Karviné úspěšně funguje poměrně mladá služba Slezské diakonie, nazvaná NOE. Nabízí podporu samostatného bydlení lidem s duševním, mentálním a kombinovaným postižením. Sociální pracovníci pomáhají uživatelům starat se o domácnost, při nákupu nebo vaření.

Sociální služba NOE Karviná funguje teprve od roku 2017 a už patří mezi žádané služby Slezské diakonie. Zázemí služby se nachází přímo na Masarykově náměstí, samotná služba však probíhá v terénu, v domácnostech a bytech klientů s duševním, mentálním a kombinovaným postižením. Takovým lidem pomáhá tak, aby byli schopni žít doma, starat se o domácnost a zvládli i péči o sebe sama.

"Chodíme za našimi klienty do jejich domácnosti a poskytujeme jim podporu v běžných záležitostech jejich života. Podpora při hospodaření s penězi, stravování, s úklidem domácnosti," řekla  Iveta Kuczerová, vedoucí střediska NOE Karviná.

Nejdůležitější ze všeho je navázání důvěry mezi uživatelem služby a sociálním pracovníkem nebo pracovníkem v sociálních službách. Jako v případě Dany Gezové a uživatele pana Milana.

"Za panem Milanem docházím 2x týdně a už tu chodím dva roky, Pan Milan potřebuje podporu ve vaření a úklidu. Vždy se domluvíme, co budeme dělat, pan Milan si vymyslí i nějaké jídlo a na základě toho  my spolu vaříme," vysvětlila Gezová.

Ke každému uživateli přistupují pracovníci služby Noe Karviná individuálně. A pochvalují si i spolupráci s opatrovníky.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 15.11. 1:00
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 15.11. 1:00
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 15.11. 1:00
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků