Karvinské Sluníčko oslavilo šestnáctiny

  • 13:48,
  • Karviná,

Centrum pro rodinu Sluníčko funguje v Karviné už šestnáctým rokem. Výročí a pomyslné narozeniny oslavilo společně s dětmi a jejich rodiči prostřednictvím dne otevřených dveří.

Už 16 let mohou rodiče s nejmenšími dětmi využívat služby a zázemí Centra pro rodinu Sluníčko. Za tu dobu se stalo vyhledávaným místem, rodiče malých dětí tady najdou pestrou nabídku aktivit, které hravou formou formují a vzdělávají děti už od útlého věku. Aby se veřejnost mohla o kvalitách Sluníčka přesvědčit, uspořádalo centrum den otevřených dveří.

"Co se týče rodinného centra, tak máme připraven ukázkový program, je to takové tancování, do kterého se rodiče mohou zapojit a vyzkoušet, jakým způsobem se děti začleňují, jestli je to baví nebo nebaví, jak reagují na vedení jiné, cizí osoby, která je na tom kroužku autoritou a jak reagují na přítomnost jiných dětí," vysvětlila Lenka Kalniková, vedoucí sociální pracovnice.

Centrum pro rodinu Sluníčko navštěvují rodiče s dětmi rádi z mnoha důvodů.

anketa: rodiče dětí: "Protože si tady Klaudinka ráda hraje. Baví ji děti, hračky a všechny ty kroužky, co tady dělají." "My jsme tu chodili na cvičení s Rozárkou a veškerý přístup je skvělý, Rozárce to hodně pomohlo v pohybu a jsou tady úžasní lidi."

Kromě vybavené herny pořádá Sluníčko po celý rok nejrůznější akce, kurzy nebo programy určené jak pro děti tak i rodiče. Z pravidelných aktivit to je veselá nota, plavání, atletika, kreativní tvoření nebo angličtina.

Klub Bublina, který pracuje se staršími dětmi od 6 do 15 let připravilo ve Sluníčko na den otevřených dveří Bubnování. Rodiče s dětmi mohli spontánně procházet z místnosti do místnosti a užívat si aktivity podle libosti. Ke každé z nabízených aktivit dostali také konkrétní informace.

"Dalším střediskem, které tady máme, je Montessori školka, také je uzavřena celý rok,  je otevřena pouze pro děti, které školku navštěvují. Školka má montessori prvky, pro někoho to může být něco zcela neznámého, ale právě dnes má každý možnost se se školkou seznámit a některé prvky i vyzkoušet nebo se i zeptat na nějaké otázky," dodala Kalniková.

V Centru pro rodinu Sluníčko funguje i poradna, která spolupracuje s pěstounskými rodinami, s rodinami v rozvodu, rozchodu. Poskytuje informační poradenství a disponuje i různými pomůckami, které si rovněž mohli rodiče vyzkoušet. Loni k patnáctinám dostalo Sluníčko velký dárek, zahradu, kterou začaly děti hned využívat.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 21.11. 21:45
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 21.11. 21:45
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 21.11. 21:45
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků