Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový domov v Karviné letos slaví 60. narozeniny

  • Karviná,

Krajské zařízení Nový domov pro seniory si letos připomíná 60 let od svého vzniku. vedení domova se společně se zaměstnanci rozhodlo toto výročí náležitě oslavit a pro uživatele připravuje na každý měsíc speciální akci. Ta lednová byla ve znamení taneční zábavy ve stylu velkého gatsbyho.

Reprezentačním plesem začala série oslav k 60. výročí vzniku Nového domova, krajského zařízení pro seniory, které se nachází v Karviné-Novém Městě. Zaměstnanci pro uživatele vyzdobili sál, pozvali muzikanty, stylově se oblékli a své uživatele bez ohledu na věk a omezení také roztančili.

"Tento ples má název Velký Gatsby, proto tolik zlata, třpytek, aby to reprezentovalo bohatství. Naše aktivizační pracovnice, sociální pracovnice, mají to klasické oblečení s pírkem, takže se snažíme navodit atmosféru, aby to pro naše klienty byl zážitek," vysvětlila  Helena Waclawiková, vedoucí pro kvalitu a sociální práci.

Na plese nechyběl ani kulturní program, o který se postaraly děti se Základní a Mateřské školy Družba.

Nový domov prošel za 60 let své existence velkou proměnou. Neustále se vylepšovalo zázemí, rozšiřovala se nabídka služeb a vzrůstal i počet aktivit, které tamním seniorům vyplňují volný čas.

"Celých těch 6 dekád se Nový domov vyvíjel k lepšímu, obzvláště když vzpomenu posledních deset let, kdy se změnil i zřizovatel, prošel obrovskými změnami, modernizací, humanizovala se část budovy, prošly pokoje modernizací, byla vytvořena reminiscenční místnost, upravila se zahrada, těch změn je strašná spousta a samořejmě další pavilon se bude modernizovat, přestavovat, změní se kapacita, protože počty žadatelů se zvyšují a chceme uspokojit všechny." řekla ředitelka Nového domova Eva Cholewová.

Nový domov chce také pozvat všechny bývalé zaměstnance, rodinné příslušníky uživatelů Nového domova a spřátelené domovy seniorů na speciální zahradní slavnost termín se bude ještě upřesňovat.

"Chceme taky udělat prezentaci uplynulých 60 let, proto se obracíme na všechny naše bývalé zaměstnance, případně rodiny uživatelů, pokud mají nějaké fotografie, vzpomínkové předměty, zda by nám je nezapůjčili, abychom tu prezentaci mohli vytvořit," uzavřela Waclawiková.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy