Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská knihovna odměňuje aktivní čtenáře

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna odměňuje své aktivní čtenáře. Na začátku každého roku vyhlásí soutěž Čtenář roku a účastníci pak po celý rok sbírají body za půjčování knih, návštěvy akcí knihovny nebo využívání internetu. Soutěž se těší velké oblibě.

Čtenář roku. Tak se jmenuje teprve čtyřletá soutěž karvinské regionální knihovny. j celoroční a zapojit se do ní mohou čtenáři starší 18 let.

"Soutěží Karviňáci, kteří navštěvují naši knihovnu, soutěží ve sbírání bodů za čtení knih, časopisů, návštěvy kulturních a vzdělávacích akcí, soutěží i v tom, když přijdou pomoct na nějaké dětské dílničky, sbírají body za aktivity, které knihovna pořádá a podobně," vysvětlila  Kateřina Czyžová, knihovnice.   

Nejaktivnějším čtenářem roku 2018 se stal 71letý pan Arnošt Prokop, který nasbíral rekordních 3215 bodů. V uplynulých ročnících se umístil na třetím, druhém a letos konečně i na prvním místě.

"Bylo to hodně hodin tady strávených a sem tam mi vyšel i čas na kterou z výborných akcí a podobně," řekl Prokop.

Knihovnu navštěvoval pan Arnošt prakticky každý všední den v roce.

"Internet nemám doma, tak to rád využívám, samozřejmě četba, časopisy, a tím, že to mám blízko, tak tady můžu být kdykoliv. Dělám si potěšení třeba tím, že si stahuju nádherné obrazy starých mistrů nebo zpracovávám některá témata jako je Zkáza templářů a v poslední době to jsou řecké mýty," dodal. 

Soutěž pro rok 2019 už byla vyhlášena, přihlásit se do ní může každý nově na kterékoliv pobočce karvinské regionální knihovny. Podobná soutěž je určena i pro děti do 15 let, jmenuje se Knihožroutek a je vyhodnocována zvlášť.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy