Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinském parku přibyly na stromech ptačí budky

  • Karviná,

V parku Boženy Němcové přibyly na stromech ptačí budky. Společně je tam s ornitologem nainstalovaly děti z přírodovědné stanice. Sloužit budou drobnému ptactvu jako jsou sýkorky, brhlíci nebo lejsci.

V parku Boženy Němcové přibyly na stromech ptačí budky.  Výrobu ptačích budek zajistil Odbor komunálních služeb Magistrátu města Karviné.

"Protože některé druhy ptáků hnízdí v dutinách stromů a těch dutin je strašně málo, tak jsme se rozhodli, že pořídíme ptačí budky a trochu těm ptákům to rozmnožování usnadníme," řekl Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK.

Vyrobeno bylo celkem 12 kusů ptačích budek typu sýkorník.

"Jsou určeny pro sýkoru modřinku, sýkoru koňadru, brhlíka lesního, lejska bělokrkého eventuelně vrabce polního, Vyvěšujeme je tak, abychom je mohli kontrolovat, ptákům je to jedno, mohly by být i metr nad zemí, ale tam by to zničili lidé, takže to dáváme dva a půl metrů až tři metry vysoko," popsal ornitolog Otakar Závalský.

Ornitolog Otakar Závalský dětem vysvětlil a názorně ukázal, jak se správně budky na strom uchycují. Děti si to taky mohly samy vyzkoušet.

anketa: členky přírodovědného kroužku: "Bála jsem se, že to bude náročné, postavit tu budku takto, ale ten druhý hřebík je trochu náročnější, protože se musí nadzvednout, ale jinak jsem zjistila, že to není až tak těžké a jsem ráda, že jsem se na tom mohla podílet." "Jsem ráda, že jsem jim mohla udělat takový domov. Myslím, že se tam uhnízdí buď sýkorky nebo malí ptáčci."

Při instalaci rovnou ornitolog s dětmi zkontroloval staré budky, všechny byly obsazené.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy