Reklama

V Karviné proběhl sraz členů školních parlamentů

  • 4. března 2019,
  • 12:52,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V Karviné se konal historicky první sraz členů školních parlamentů ze všech základních škol. Seznámili se s činností Mládežnické rady a také ve skupinách společně pracovali na vizi Karviné jako ideálního města.

Reklama

Školní parlamenty jsou běžnou součástí většinou druhého stupně základních škol. Skládají se s žáků, kteří vyhráli volby. V Karviné se poprvé v historii všichni společně sešli v literárním salonku regionální knihovny, aby se mezi sebou navzájem poznali, dozvěděli se užitečné informace a také něco smysluplného společně vytvořili a to v rámci místního akčního plánu, který druhým rokem realizuje statutární město Karviná.

"Je to  projekt, který se zaměřuje na podporu vzdělávání v území v obcích s rozšířenou působností Karviná, dotýkáme se i okolních obcí," vysvětlila Petra Kantorová, zpracovatelka pilotního MAPu pro Karvinou.

Žáci také ve skupinách pracovali na vizi Karviné jako ideálního města. Zrodilo se plno zajímavých nápadů, které mohou posloužit jako skvělá inspirace pro budoucí rozvoj města. Jedna skupina se věnovala modernizaci budovy Prioru

anketa: členové školních parlamentů základních škol: "Vybrali jsme to proto, protože pan náměstek řekl, že tam bude KFC a bude to trochu vytržené z kontextu. Moderní KFC vedle šedých budov, to nebude moc dobře vypadat." "Chceme vyrábět moderní Karvinou jako ekologické město s ohledem na životní prostředí. "

Setkání všech školních parlamentů jejich členové kvitují.
Sylva Hottková
Karviná
od 8 140 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu