Reklama

Auto TS Karviná jezdí nově v malbě graffiti

  • 26. března 2019,
  • 12:13,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V Karviné jezdí v ulicích malé vozidlo Technických služeb pomalované výtvarnou technikou graffiti. S nápadem barevně oživit auto na svoz odpadků přišli sami zaměstnanci Technických služeb poté, co ve městě graffiti malbou ožila šedivá zeď u kovonského mostu.

Reklama

Tohle malé vozidlo technickch služeb jezdí po Karviné v uliicích a sváží odpadky z malých odpadkových košů. Když se rozhodovalo, zda se mu pořídí nový kabátwek ve formě nátěru případně polepu, padl návrh na techniku graffiti..

"Padl návrh od jednoho mladého kolegy, že bychom mohli spolupracovat se streetartovými umělci, kteří provedli své nátěry na kovonské zdi. Mě se ten nápad celkem zalíbil," řekl ředitel TS Karviná Zbyněk Gajdacz.

Zadání bylo jednoduché, zachovat logo "Odpad patří do koše" a motiv směřující k přírodě.

"Tohle jsme chtěli zachovat, zároveň ty motivy udělat trochu veselé, ať se to auto rozzáří. Zachovali jsme motivy zvířat a rostlin," řekl Nikola vavrous, realizátor a také graffiti umělec.

Auto jezdí po městě už několik dnů a reakce na jeho novu podobu jsou veskrze pozitivní. Je tedy možné, že se podobné barevné obrazy objeví i jinde.

"Uvažovali jsme, že bychom ty naše velkoobjemové kontejnery, které budeme muset natírat, že bychom nabídli k těmto účelům," uzavřel Gajdacz.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu