Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Auto TS Karviná jezdí nově v malbě graffiti

  • Karviná,

V Karviné jezdí v ulicích malé vozidlo Technických služeb pomalované výtvarnou technikou graffiti. S nápadem barevně oživit auto na svoz odpadků přišli sami zaměstnanci Technických služeb poté, co ve městě graffiti malbou ožila šedivá zeď u kovonského mostu.

Tohle malé vozidlo technickch služeb jezdí po Karviné v uliicích a sváží odpadky z malých odpadkových košů. Když se rozhodovalo, zda se mu pořídí nový kabátwek ve formě nátěru případně polepu, padl návrh na techniku graffiti..

"Padl návrh od jednoho mladého kolegy, že bychom mohli spolupracovat se streetartovými umělci, kteří provedli své nátěry na kovonské zdi. Mě se ten nápad celkem zalíbil," řekl ředitel TS Karviná Zbyněk Gajdacz.

Zadání bylo jednoduché, zachovat logo "Odpad patří do koše" a motiv směřující k přírodě.

"Tohle jsme chtěli zachovat, zároveň ty motivy udělat trochu veselé, ať se to auto rozzáří. Zachovali jsme motivy zvířat a rostlin," řekl Nikola vavrous, realizátor a také graffiti umělec.

Auto jezdí po městě už několik dnů a reakce na jeho novu podobu jsou veskrze pozitivní. Je tedy možné, že se podobné barevné obrazy objeví i jinde.

"Uvažovali jsme, že bychom ty naše velkoobjemové kontejnery, které budeme muset natírat, že bychom nabídli k těmto účelům," uzavřel Gajdacz.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail