Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné-Hranicích opravují náměstíčko

  • Karviná,

Naplno běží velká rekonstrukce náměstíčka Permon v Karviné-Hranicích. Už brzy se místní obyvatelé dočkají celkového zkulturnění prostranství včetně nového osvětlení, dláždění a mobiliáře. Řidiče určitě potěší i nová parkovací místa.

Náměstíčko u Permonu v Karviné-Hranicích už bude brzy zářit novotou. Mění se tady kompletně celé prostranství.

"Práce byly zahájeny už v loňském roce, ale přes zimu se nepracovalo kvůli technologickým přestávkám a klimatickým podmínkám, ale práce jsme obnovily na začátku března a během chvilky by měl celý tento areál prokouknout," vysvětlil Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné.

"Celá tato záležitost má zlepšit prostranství v této lokalitě, dostane nový ráz. Chystáme tam opravu chodníků, cyklostezky, v současné době se připravuje oprava veřejného osvětlení, taky budeme opravovat náměstíčko, ze třech stánků tam zůstanou jen dva, dáme tam lavičky, stojany na kola," upřesnila Helena Bogoczová, vedoucí odboru majetkového MMK.

Dobrá zpráva, která potěší zejména řidiče je, že se už tady buduje plocha pro nové parkování.

"Určitě pomůže této lokalitě, parkování v sídlištích není nikdy dost a co se nám navíc povedlo v dobré součinnosti s Residomem, tento vlastník tam má obytné domy, tak  ve stejném stylu opravil přístupové chodníky ke vchodům," uzavřela Bogoczová.

Pokračují práce na chodníku kolem, který je nově rozdělený na dvě části, pro pěší a cyklisty. Počítá se s jeho opravou až na ulici Slovenskou kolem obchodního centra. V plánu je oprava ještě blízkého chodníku naproti.

Rekonstrukce je financována částečně z rozpočtu města, částečně za peníze z Evropské Unie.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy