Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děvčata naučíme tančit na cokoliv, chlubí se taneční obor ZUŠ B. Smetany v Karviné

  • Karviná,

Taneční obor na ZUŠ B.Smetany patří mezi žádané obory, obzvlášť oblíbený je u děvčat, které se rády naučí tančit různé druhy tanců.

Začít mohou děti navštěvovat taneční obor na Základní umělecké škole Bedřicha Smetany v Karviné už v přípravném ročníku od 5 let na dva roky. Po těchto dvou letech pokračují do prvního ročníku. "Je to první stupeň a ten má sedm let. Na konci sedmého ročníku je absolventské vystoupení, které končí první cyklus, řekl Alena Skupinová, vedoucí tanečního oboru.

Pokud se dívky rozhodnou pokračovat, přecházejí do druhého cyklu, který je na čtyři roky. I ten je ukončeno závěrečným, absolventským vystoupením.  Ve finále je každá dívka v tanci všestranná, schopná improvizace se smyslem pro vzájemnou pohybovou souhru. Její pohyb je kultivovaný, vytvářený z vnitřních pocitů a radosti.

"Mohou se pak zabývat  jakýmkoli tancem, ať je to disko dance, společenský tanec. Mám tady žačku, která dělala talentové zkoušky na konzervatři a byla přijata," dodala Skupinová.

Přijata byla desetiletá Amálie Žáčková. Očekává, že se naučí další prvky navíc a těší se na špičky. "Mě vždycky balet bavil, jako malá jsem chtěla být baletka, doma jsem zkoušela kroky," řekla Žáčková.

Tréninky jsou náročnější s každým dalším ročníkem. tančí jak na hudbu  reprodukovanou tak přímo na klavírní doprovod. " Vždycky, když paní učitelka potřebuje, tak hraju to, co je potřeba, ať už je to pomalé, rychlé, veselé, smutné. Děvčata se učí vcítit do hudby," řekla Sandra Bařinová, korepetitorka.

V současné době dochází do různých ročníků tanečního oboru 65 dětí,. tréninky mají začínající děvčátka jednu hodinu týdně, ostatní trénují dvakrát týdně. Pravidelně a úspěšně se účastní i tanečních soutěží.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy