Nuda doma? Není důvod, prázdninový čas dětem vyplní příměstské tábory

  • 11:20,
  • Karviná ,

Děti, jejichž rodiče o prázdninách pracují, nemusí trávit volný čas samy doma. Hned několik organizací pro ně na dobu prázdnin připravilo v Karviné pestrý program, který děti obohatí o nové zážitky, zkušenosti, ale i nová přátelství.

Hned několik karvinských organizací myslí na děti, jejichž rodiče musí o prázdninách docházet do zaměstnání. Tradičně na každý týden v červenci a srpnu připravila tématické příměstské tábory jedna z největších organizací starající se o volný čas dětí ve městě a to KSVČ Juventus.

"Jde o tábor, kdy děti přjdou mezi sedmou a osmou a odchází mezi třetí a čtvrtou. Mají zajištěnou stravu, program a večer si je rodiče berou domů," řekl Pavla Buknová,  pedagogická pracovnice na odd. příležitostných akcí KSVČ Juventus .

Každý týdenní příměstský tábor vypadá úplně jinak. Má jiné téma  a jiný obsah.

"Základem jsou hry, ale i výlety, na hory, do různých muzeí a workshopy, tem program je pestrý a každý týden je jiný," dodala.

Každý tábor kromě zážitků přináší dětem i nová přátelství.

"Přišla jsem kvůli tomu, abych se nenudila celý den doma a líbí se mi to tady." "Každý den chodíme domů, potom sem přijedeme zase, prozradily děti.

 Kromě Juventusu mohou děti trávit prázdninový čas i na golfovém hřišti. Tady příměstský tábor připravil Golf Resort Lipiny pod záštitou Nadace OKD. Pod vedením zkušených instruktorů se děti učí základům golfu, získávají během pěti dní golfovou průpravu. Některé děti sport zaujme natolik, že se stávají členy golfové školy. Dva turnusy proběhnou ještě proběhnou v měsíci srpnu.

Nadace OKD a město Karviná podpořila i další příměstské tábory ve městě -  jazykové školy Top School. v něm se děti zase zdokonalují při hře a výletech v angličtině.

"Pořádáme to každoročně už pátým rokem, nicméně letos je to s podporu města Karviná a Nadace OKD. Tábor je zaměřený hlavně na výuku angličtiny, aby se děti naučily poslouchat mluvenému slovu v angličtině a dokázaly na to reagovat. je to formou hry, chceme, aby děti to nebraly jako výuku, ale jako hru," vysvětlila Lenka Hudáková,  zakladatelka jazykové školy v Karviné TOP School. 

A ještě jedna nabídka pro rodiče, volná místa nabízí i příměstský tábor, který pořádá Veronika Švecová ve studiu Múza Karviná a to od 12. do 16. srpna a také se můžete ještě přihlásit na příměstský tábor Slezské církve evangelické, který bude probíhat v party stanu areálu Loděnice od 5 do 7 srpna.
Útěk v řetězech / adrenalinová akce s hudebním programem

Zítra 9:00 - 18.10. 23:30
Havířov, Náměstí republiky, Havířov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 18.10. 23:30
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 18.10. 23:30
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Lichtgitter CZ spol. s r. o.
Karviná
od 130 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu