Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nuda doma? Není důvod, prázdninový čas dětem vyplní příměstské tábory

  • Karviná,

Děti, jejichž rodiče o prázdninách pracují, nemusí trávit volný čas samy doma. Hned několik organizací pro ně na dobu prázdnin připravilo v Karviné pestrý program, který děti obohatí o nové zážitky, zkušenosti, ale i nová přátelství.

Hned několik karvinských organizací myslí na děti, jejichž rodiče musí o prázdninách docházet do zaměstnání. Tradičně na každý týden v červenci a srpnu připravila tématické příměstské tábory jedna z největších organizací starající se o volný čas dětí ve městě a to KSVČ Juventus.

"Jde o tábor, kdy děti přjdou mezi sedmou a osmou a odchází mezi třetí a čtvrtou. Mají zajištěnou stravu, program a večer si je rodiče berou domů," řekl Pavla Buknová,  pedagogická pracovnice na odd. příležitostných akcí KSVČ Juventus .

Každý týdenní příměstský tábor vypadá úplně jinak. Má jiné téma  a jiný obsah.

"Základem jsou hry, ale i výlety, na hory, do různých muzeí a workshopy, tem program je pestrý a každý týden je jiný," dodala.

Každý tábor kromě zážitků přináší dětem i nová přátelství.

"Přišla jsem kvůli tomu, abych se nenudila celý den doma a líbí se mi to tady." "Každý den chodíme domů, potom sem přijedeme zase, prozradily děti.

 Kromě Juventusu mohou děti trávit prázdninový čas i na golfovém hřišti. Tady příměstský tábor připravil Golf Resort Lipiny pod záštitou Nadace OKD. Pod vedením zkušených instruktorů se děti učí základům golfu, získávají během pěti dní golfovou průpravu. Některé děti sport zaujme natolik, že se stávají členy golfové školy. Dva turnusy proběhnou ještě proběhnou v měsíci srpnu.

Nadace OKD a město Karviná podpořila i další příměstské tábory ve městě -  jazykové školy Top School. v něm se děti zase zdokonalují při hře a výletech v angličtině.

"Pořádáme to každoročně už pátým rokem, nicméně letos je to s podporu města Karviná a Nadace OKD. Tábor je zaměřený hlavně na výuku angličtiny, aby se děti naučily poslouchat mluvenému slovu v angličtině a dokázaly na to reagovat. je to formou hry, chceme, aby děti to nebraly jako výuku, ale jako hru," vysvětlila Lenka Hudáková,  zakladatelka jazykové školy v Karviné TOP School. 

A ještě jedna nabídka pro rodiče, volná místa nabízí i příměstský tábor, který pořádá Veronika Švecová ve studiu Múza Karviná a to od 12. do 16. srpna a také se můžete ještě přihlásit na příměstský tábor Slezské církve evangelické, který bude probíhat v party stanu areálu Loděnice od 5 do 7 srpna.
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

MOJE AMBULANCE a.s. - ordinace HAVÍŘOV
Havířov
od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků